Mama Mu na huśtawce

Seria: Mama Mu
Wydawnictwo: Zakamarki
Mamma Mu gungar
Beniamin

Czy krowy mogą huśtać się na huśtawce? Pewnie nie wszystkie, ale dla Mamy Mu nie ma nic niemożliwego, szczególnie że o pomoc może poprosić swojego przyjaciela, Pana Wronę. Ten oczywiście puka się w czoło - kto widział krowę na huśtwce!? I jeszcze on miałby jej w tym pomagać!? Mama Mu zna jednak sposoby, aby swego przyjaciela Pana Wronę nakłonić do współdziałania i Pan Wrona w końcu...

Mama Mu zna jednak sposoby, aby swego przyjaciela Pana Wronę nakłonić do współdziałania i Pan Wrona w końcu przywiązuje huśtawkę na gałęzi.

Ale gdy Mama Mu rozsiadła się już wygodnie na huśtawce, okazuje się, że huśtanie wcale nie jest takie proste… Bo czym tu machać i w którą stronę, aby się rozbujać? Pan Wrona nie przyłoży przecież do tego skrzydła, wystarczająco skompromitował się już wieszaniem krowie huśtawki.

Bogate w szczegóły genialne ilustracje Svena Nordqvista, znanego polskim dzieciom z książek o Pettsonie i Findusie, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów.

— Jesteś krową, Mamo Mu. Owszem, dziwną, ale krową. Krowy. Się. Nie. Huśtają.
— Właśnie — odrzekła Mama Mu. — Więc chyba powinno się współczuć krowom, że nie mają nawet okazji się pohuśtać.
— Współczuć! — zawołał Pan Wrona. — Kra! Krowy chodzą tylko i się pasą! Jeszcze leżą, żują i gapią się przed siebie. I jeszcze są dojone. I to im wystarcza.
— A tobie by to wystarczyło? — zapytała Mama Mu.
— Mnie nie! — zawołał Pan Wrona. — Przecież jestem wroną.
— Mnie też to nie wystarcza — stwierdziła Mama Mu.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://zakamarki.com/show_object.php?id=110&tx...»

Karotka | 2016-05-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Rewelacyjna książka, rewelacyjna seria - ciepłe,ciekawe i pełne humoru opowieści o przygodach zwariowanej krowy, całkiem innej niż wszystkie, i jej przyjaciela, Pana Wrony. Zaczęliśmy znajomość z Mamą Mu właśnie od "Mamy Mu na huśtawce" i był to dobry wybór. Można się przy niej pośmiać, można pooglądać ilustracje Svena Nordqvista - naprawdę warto.

Pełna wersja recenzji:

Basia_Pelc | 2013-03-26
Przeczytana: 20 marca 2013

Przesympatyczna książka o krówce, która ma postrzelone pomysły, szwedzkie ilustracje PRZE CU DNE!!!

beataj | 2012-05-30
Przeczytana: 2011 rok

Jak zawsze niezmiennie sympatyczna krowa i równie niezmiennie czepliwy kruk :D

BiG_m | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

irytuje mnie pan Wrona..

Maya | 2014-06-24

Dla Mamy Mu nie ma rzeczy niemożliwych - nawet, jeśli Pan Wrony uważa inaczej...

Juta | 2012-05-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2012

Świetna i śmieszna książka dla małych i dużych. Szkoda, że taka krótka:(

dodawi | 2012-06-08
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci