Adaś i słoń. Książka trzecia

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-2471-501-5
dla dzieci
nunachopin

Trzecia część pełnej groteskowego humoru, mądrej i przewrotnej opowieści o przygodach Adasia i jego przyjaciela-zabawki Słonia, "który bardzo lubi pytać". Z tej uroczej książeczki młody czytelnik dowie się m.in.: dlaczego nie zapadamy, jak zwierzęta, w zimowy sen; co by się zdarzyło, gdyby spadł czarny lub niebieski śnieg; czy wrona kracze, bo jej zimno i czy można zakochać się w... krajobrazie? W towarzystwie pary dociekliwych przyjaciół "wszystko da się wytłumaczyć, tylko trzeba trochę pomyśleć"...

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/adas-i-slon-ludwik-janion,p90067828.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/adas-i-slon-ludwik-janion,p90067828.html

kudybcia | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe
Przeczytana: 2014 rok

Porównanie do Kubusia Puchatka, jest tylko częściowo trafne, bo Adaś ze Słoniem wciąż roztrząsają w sposób zawrotnie przezabawnie 'naukowy' wiele kwestii 'życiowych', ale tylko tych które aktualnie mają w zasięgu ręki i trąby.
Cały cykl cechują doskonałe nastroje dopasowane do pory roku, przeciekawa konwencja opowiastek, doskonały język i fabuła o dziwo utrzymująca dzieciaki w pełnym skupieniu, a rozmowy po zakończeniu rozdziału zapierają dech, nawet Słoń by tego nie wymyślił.

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Kiedy zaczynaliśmy czytać tę serię (niestety od tomu drugiego, pierwszy jest nie do kupienia w rozsądnej cenie) miałam pewne wątpliwości. Książki Ludwika Janiona przypominają trochę Kubusia Puchatka - są nieco filozoficzne. Nawet konwencja jest podobna: przygody chłopca i jego pluszowej zabawki. Zabawne dialogi na często abstrakcyjne tematy z pewnością przypadną do gustu dorosłym, ale, jak się okazuje, dzieci też z uwagą wysłuchają dyskusji na przykład o temperaturze zamarzania wody. Piękne, mądre książki. Z niecierpliwością oczekuję dodruku, żeby dokupić pierwszą książeczkę.

ganesza | 2013-10-12