Adaś i Słoń książka czwarta

2010-01-01
978-83-247-0810-9
dla dzieci bajka

więcej Więcej

Nie umiem powiedzieć jak to możliwe, że za pomocą słów i ilustracji nasze zmysły odbierają te książeczki jakbyśmy byli tuż za plecami Adasia.
Mam wrażenie że Słoń przerósł wszystkie dotychczasowe postacie w opowiastek dla dzieci.

Kiedy zaczynaliśmy czytać tę serię (niestety od tomu drugiego, pierwszy jest nie do kupienia w rozsądnej cenie) miałam pewne wątpliwości. Książki Ludwika Janiona przypominają trochę Kubusia Puchatka - są nieco filozoficzne. Nawet konwencja jest podobna: przygody chłopca i jego pluszowej zabawki. Zabawne dialogi na często abstrakcyjne tematy z pewnością przypadną do gustu...

fajna pozycja ,słoń tłumaczy dzieciom matematykę ,fizykę,chemię-przystępnie w sam raz dla 6 latka :)

• Książki moich dzieci
  • Dla Dziunia