Tappi i pierwszy śnieg

Okładka książki Tappi i pierwszy śnieg Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Tappi i pierwszy śnieg
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi i przyjaciele (tom 2) Seria: TAPPI literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Tappi i przyjaciele (tom 2)
TAPPI
Zielona Sowa
2013-09-27
2013-09-27
48 min.
tappi mortka dziecięca Marta Kurczewska wiking

Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Mama Mu na drzewie i inne historie Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu na drz... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...

Ciepły uścisk wikinga zimową porą

Geniusz. Szczególnie wersje stare

Geniusz. Szczególnie wersje stare

Bardzo lubię styl Marcina Mortki. Czyta się bardzo przyjemnie choć ta seria z Tappim jest dla najmłodszych czytelników. Troszkę przeszkadzało mi ze poszczególne rozdziały stanowią tutaj w zasadzie mini historię sama w sobie, nie wiąże się to w jedną większą opowieść. Mimo wszystko polecam

Czytajmy dzieciom na dobranoc właśnie tak ciepłe opowieści! Na pewno będą miały po nich wspaniałe sny! Rewelacyjna cała seria!

Cała seria fajna. Polecam.

Cała seria fajna. Polecam.

Dla dzieci 3-8 lat (a może też i dla starszych dzieci, bo nawet ja czytałam z ciekawością ;))). (te grubsze książki z serii "Podróże Tappiego po..." będą dla starszych dzieci (wiek 5+).

Tappi jest uroczy. Inni bohaterowie również ;) Opowiadania sie mądre, ładne i ciekawe. Przekazują dziecku pozytywne wzorce. Ilustracje tez urocze. Książeczki do schrupania ;) dla chłopca i dziewczynki

Ponieważ książeczki wypożyczaliśmy z biblioteki, każde opowiadanie nagraliśmy na dyktafon (syn mi za każdym razem przypominał, ze mam nagrywać),do późniejszego ponownego odsłuchania ;)

To chyba nasza ulubiona część o przygodach Tappiego ;-)

Tappiego poznaliśmy razem z naszą córką (6 lat) pół roku temu. I wszyscy polubiliśmy tego niesamowitego Wikinga i jego przyjaciół. Polecam każdemu rodzicowi i każdemu dziecku - wspaniale i ciekawie napisane. W tej chwili na półce stoją wszystkie książki z cyklu (dwie w czytniku) a nasza córka za każdym razem kiedy jest w Empiku biegnie do półki z literaturą dzieciącą sprawdzić czy nie pojawiły się nowe przygody Tappiego. Czy może być lepsza recenzja?

Opowiastki z tej książki są zdecydowanie lepsze dla młodego słuchacza jako bajki przed snem niż tak zwany kanon literatury dziecięcej ( z Andersenem na czele). Brak przemocy, pełna przygód i z morałem! Polecam wszystkim czytającym rodzicom

Tappi jest super. Czy w krótszej, czy w dłuższej formie mój 4-ro letni syn uwielbia, a i tata nie pogardzi. Polecamy

Przy okazji poprzedniej recenzji wspominałam, że chciałabym Wam przedstawić dwie książeczki o wesołym wikingu Tappim. Więc teraz pora właśnie na tę drugą, bo z pewnością jesteście jej bardzo ciekawi prawda ;) ?

W tej części również znajduje się dziesięć bardzo ciekawych opowiadań. Przeczytamy tutaj o wiosennych porządkach w chatce wikinga i o tym jak to pewien wiaterek wraz z Chichotkiem narozrabiali. Kolejna opowieść jest o rodzince wilków, która potrzebuje pomocy, więc Tappi przygarnia ich pod swój dach. A dalej o tym jak to mieszkańcy lasu przekonują się do nowych mieszkańców i już wcale się ich nie boją.

Poznamy też kilka skrzatów szukających skarbów oraz rozgniewaną i złośliwą Czarną Chmurę, która zechciała zalać cały Szepczący las. Znajdziemy tutaj także czarownika Zgrzytka, który robi zwierzakom niemile żarty. Chichotka zamienił w krzaczek, bobrowi przyprawi skrzydełka motyla, a wiewiórce uszy zająca. Zobaczymy też dlaczego renifer jest smutny oraz jak Tappi poradził sobie z bardzo gadatliwym smokiem. Przeczytamy też o pierwszym śniegu przez który Chichotek i mały wilczek zagubili się w lesie, a na koniec Tappi spotka Mikołaja :)

Cóż ja mogę napisać prócz tego, że uwielbiam tego wielkiego sympatycznego wikinga? Ba mniejsza o mnie, ale żebyście widzieli jak Nikodem za nim przepada. Ogromną sympatią zapałał również do renifera Chichotka, ale inni mieszkańcy Szumiącego lasu z pewnością nie są mniej lubiani. No może poza wiecznie głodnym trollem, ale kto by tam lubił takiego łobuza...

Nie ma za dużo co się rozpisywać, ponieważ to się rozumie samo przez się, że Tappi jest świetny, a opowiadania o nim i jego przyjaciołach są rewelacyjne. Nie za długie dzięki czemu i Ci młodsi i Ci nieco starsi słuchacze lub też czytacze z pewnością nie wynudzą się podczas lektury. Jestem nawet pewna, że nie raz się roześmieją, a uśmiech z buziek im nie będzie schodził ;)

Wygląd książki moim zdaniem również na szóstkę z plusem! Dużo bardzo kolorowej grafiki, twarda oprawa, w środku zszywana, strony śliskie... Całość prezentuje się bardzo ładnie i nie zajmuje zbyt dużo miejsca na półce. A co za tym idzie? Na półeczkach naszych dziciaczków zmieści się jeszcze duuużo takich zbiorów opowiadań o Tappim i przyjaciołach. Zarówno ja jak i Nikodem już nie możemy doczekać się kolejnych, a ukażą się one z pewnością, bo widziałam już zapowiedzi ;) Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam całą serię ;)

Mamy ostatnio ogromne szczęście jeśli chodzi o literaturę dziecięcą którą udaje się nam pozyskać i pewnie niektórzy wkrótce zarzucą mi brak krytycyzmu. Jednak patrząc z drugiej strony, to jeśli książka podoba się i dziecku i rodzicowi, to czego chcieć więcej ?

W książeczce Tappi i pierwszy śnieg znajdziemy 10 historii skierowanych do młodszego czytelnika, wcześniejsze historie o dobrodusznym wikingu kierowane chyba były do starszych dzieci. Pierwszy śnieg kierowany jest raczej do dzieciaków wieku lat trzy-pięć, a opowieści znakomicie sprawdzają się jako wieczorne poczytajki. Każda jest pełne ciepła, opowiada nową historię, a mały regularnie chichota przy czytaniu, i to nie tylko przy Chichotku :).

A i rodzic ma frajdę. Mnie Tappi ujął swoją dobrodusznością, pogodą ducha i pełnym optymizmu spojrzeniem na świat. Mimo czterdziestki na karku i tego, że zdaję sobie sprawę, że nie wszystko można rozwiązać przy pomocy dobrego śniadanie, to jednak i dla mnie jego podejście do problemów okazuje się na swój sposób przydatne. Tak wiem, że idiotycznie to brzmi, ale jednak :)

Poza tym, że Tappi i pierwszy śnieg czyta się bardzo przyjemnie, mały nie odpuszcza i musimy wieczorem przeczytać dwie opowieści, to także wygląda znakomicie. Pani Marta Kurczewska narysowała cudny, pełen kolorów Szepczący Las, a bohaterowie już na okładce budzą sympatię. A należy pamiętać, że poza Tappim i Chichotkiem zdobiącym książkę w środku znajdziemy jeszcze pięknie rudą wiewiórkę Śmigaczkę, odrobinę fioletowego bobra Chrobotka, cudnie skrzywionego czarodzieja Zgrzytka i wielu innych.

A na koniec jeszcze powiem tak.
Zarzucajcie mi brak krytycyzmu, zbytni entuzjazm i zachwyt. Mam to w nosie, nam się bardzo podobało. Wszystkim! Zdecydowanie!

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Tappi i pierwszy śnieg