Wyzwanie czytelnicze LC

Mama Mu na rowerze i inne historie

Seria: Mama Mu
Wydawnictwo: Zakamarki
Mamma Mu och Kråkan
Mama Mu, Pan Wrona
Irm

Dwanaście opowiadań o nietuzinkowej parze przyjaciół
- czyli dużo czytania i jeszcze więcej śmiechu!

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/show_object.php?id=750&lang=pl

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/show_object.php?id=750&lang=pl

srebrnanatalia | 2018-10-23
Na półkach: Przeczytane, Jasiowe
Przeczytana: 23 października 2018

Literatura zna różne przypadki przyjaźni międzygatunkowej. Tym razem mamy do czynienia z parą równie oryginalną,co zabawną: Mama Mu jest...krową, Pan Wrona jest...wroną ;) Ona: pełna entuzjazmu, ciekawości świata, spontaniczna i radosna, on: sceptyczny, marudzący, kraczący i czarnowidzący ;) Wiodą niezwykłe spory i dysputy, które momentami doprowadzały nas (synka i mnie) do łez. Pomysły Mamy Mu były równie zabawne a ilustracje...możecie sobie wyobrazić krowę, która postanowiła pobawić się w węża, albo nauczyć się jeździć na rowerze.
Polecamy (razem z Jasiem) na jesienność i smutność zaokienną :)

CzytamBoWarto | 2016-07-07
Przeczytana: 02 lipca 2016

Jeśli szukacie książki dla dziecka, przy czytaniu której sami będziecie zanosić się ze śmiechu to "Mama Mu na rowerze i inne historie" jest zdecydowanie dla Was. Opowiadania są dziełem dwóch twórców, Jujja Wieslander i Tomasa Wieslander. Całość wzbogacają sympatyczne ilustracje, które wykonał Sven Nordqvist.

Lektura opowiada o przygodach dwójki przyjaciół - krowy Mamy Mu oraz Pana Wrony. Dziwna jest to para- kompletnie różni, a idealni dla siebie. Mama Mu jest krową pełną życia, ciekawą, gotową poznawać świat, uczyć się nowych rzeczy. Pan Wrona jest za to stworzeniem trochę marudnym, narzekającym, pełnym obaw. Mimo różnego podejścia do życia, oboje bardzo się uzupełniają. Krowa swoją odwagą zmusza wronę do działania, co mimo wcześniejszych oporów daje mu ogromną radość. Zaś fakt, że Pan Wrona ma większą wiedzę i ogląd świata (głównie z powietrza), powoduje, że chętnie dzieli się on z Mamą Mu swoim doświadczeniem. W ten sposób przeżywają bardzo różne przygody. W tym zbiorze...

Drobinka | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Kolejne dwanaście opowiastek o Mamie Mu i Panu Wronie.
W tej części sympatyczna krowa nauczy się jeździć na rowerze, będzie nurkować w wodzie i wybierze się do miasta, gdzie odwiedzi bibliotekę i pewną pechową kwiaciarnię. Piąta historia rozszerzy definicję łowienia ryb. Cztery opowiastki poświęcone będą Panu Wronie, który zaskoczy czytelnika zwłaszcza jako tygrysowron. Dziesiąta opowiastka to balet, w jedenastej będzie o ciemności i sposobach jej przełamania, a ostatnia zainteresuje czytelnika zwyczajami związanymi ze świętą Łucją.
Dla starszych przedszkolaków i później.

beataj | 2011-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Niesamowicie sympatyczna krowa toczy rozmowy z przemądrzałym Panem Wroną - coś w sam raz dla dzieciaków, u których wywołuje kaskady perlistego śmiechu

zaczytanaowca | 2017-08-02
Przeczytana: 24 lipca 2017

Niesamowicie ciepłe opowiadania o krowie zwanej Mamą Mu, która miałą zupełnie niekrowie zainetersowania :-)

pannaBiedronka | 2013-03-29

Przedszkolaki nie rozumieją humoru i trudniejszych zwrotów, może dla dzieci w wieku szkolnym..

Maya | 2014-06-24

Najsłabsza seria kilku historyjek o Mamie Mu i Panu Wronie - obwiniam małą ilość ilustracji!

MartaM | 2019-01-15
Fatima | 2018-11-14