Mama Mu na rowerze i inne historie

Okładka książki Mama Mu na rowerze i inne historie Sven Nordqvist, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Okładka książki Mama Mu na rowerze i inne historie
Sven NordqvistJujja Wieslander Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Mama Mu (tom 9) Seria: Mama Mu literatura dziecięca
literatura dziecięca
2021-01-01
2021-01-01
Michał Wronek-Piotrowski
Mama Mu Pan Wrona

Okładka książki Mama Mu na drzewie i inne historie Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu na drz... Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Mama Mu na zjeżdżalni Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu na zje... Sven Nordqvist, Juj...

Okładka książki Felek i Tola Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola Thé Tjong-Khing, Sy...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Moje szczęśliwe życie Eva Eriksson, Rose Lagercrantz
Moje szczęśliw... Eva Eriksson, Rose ...
Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia Wiera Badalska, Stanisława Domagalska, Sławomir Grabowski, Ryszard Marek Groński, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Marek Nejman
Poczytaj mi, m... Wiera Badalska, Sta...

Super książka i dla małych i dla dużych. Rodzinnie bardzo dużo się przy niej śmialiśmy :D

Mama mu-krowa i Pan Wrona-wrona to mój i dzieci ulubiony duet 🙂
Bardzo lubimy śmieszne historyjki o nich, które nas bawią i umilają nam czas.
Na pewno przeczytamy jeszcze inne książki z tej serii.
Zdecydowanie polecamy!

Mama mu-krowa i Pan Wrona-wrona to mój i dzieci ulubiony duet 🙂
Bardzo lubimy śmieszne historyjki o nich, które nas bawią i umilają nam czas.
Na pewno przeczytamy jeszcze inne książki z tej serii.
Zdecydowanie polecamy!

Literatura zna różne przypadki przyjaźni międzygatunkowej. Tym razem mamy do czynienia z parą równie oryginalną,co zabawną: Mama Mu jest...krową, Pan Wrona jest...wroną ;) Ona: pełna entuzjazmu, ciekawości świata, spontaniczna i radosna, on: sceptyczny, marudzący, kraczący i czarnowidzący ;) Wiodą niezwykłe spory i dysputy, które momentami doprowadzały nas (synka i mnie) do łez. Pomysły Mamy Mu były równie zabawne a ilustracje...możecie sobie wyobrazić krowę, która postanowiła pobawić się w węża, albo nauczyć się jeździć na rowerze.
Polecamy (razem z Jasiem) na jesienność i smutność zaokienną :)

Niesamowicie ciepłe opowiadania o krowie zwanej Mamą Mu, która miałą zupełnie niekrowie zainetersowania :-)

Kolejne dwanaście opowiastek o Mamie Mu i Panu Wronie.
W tej części sympatyczna krowa nauczy się jeździć na rowerze, będzie nurkować w wodzie i wybierze się do miasta, gdzie odwiedzi bibliotekę i pewną pechową kwiaciarnię. Piąta historia rozszerzy definicję łowienia ryb. Cztery opowiastki poświęcone będą Panu Wronie, który zaskoczy czytelnika zwłaszcza jako tygrysowron. Dziesiąta opowiastka to balet, w jedenastej będzie o ciemności i sposobach jej przełamania, a ostatnia zainteresuje czytelnika zwyczajami związanymi ze świętą Łucją.
Dla starszych przedszkolaków i później.

Kolejne dwanaście opowiastek o Mamie Mu i Panu Wronie.

Jeśli szukacie książki dla dziecka, przy czytaniu której sami będziecie zanosić się ze śmiechu to "Mama Mu na rowerze i inne historie" jest zdecydowanie dla Was. Opowiadania są dziełem dwóch twórców, Jujja Wieslander i Tomasa Wieslander. Całość wzbogacają sympatyczne ilustracje, które wykonał Sven Nordqvist.

Lektura opowiada o przygodach dwójki przyjaciół - krowy Mamy Mu oraz Pana Wrony. Dziwna jest to para- kompletnie różni, a idealni dla siebie. Mama Mu jest krową pełną życia, ciekawą, gotową poznawać świat, uczyć się nowych rzeczy. Pan Wrona jest za to stworzeniem trochę marudnym, narzekającym, pełnym obaw. Mimo różnego podejścia do życia, oboje bardzo się uzupełniają. Krowa swoją odwagą zmusza wronę do działania, co mimo wcześniejszych oporów daje mu ogromną radość. Zaś fakt, że Pan Wrona ma większą wiedzę i ogląd świata (głównie z powietrza),powoduje, że chętnie dzieli się on z Mamą Mu swoim doświadczeniem. W ten sposób przeżywają bardzo różne przygody. W tym zbiorze opowiadań Krowa uczy się jeździć na rowerze, poznaje miasto, chodzi do biblioteki, tańczy, uczy się pływać, ale też i łowi ryby z Panem Wroną.

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem. Dobrze czyta się ja dziecku, gdyż zawiera wiele sformułowań dźwiękonaśladowczych, takich jak "szast prast bum- przyleciał Pan Wrona"; "Wruuum.Przejechał traktor"; "Ciap, ciap, ciap."(krowa robi kupę) i wiele, wiele innych. Dzięki temu wspólne czytanie jest urozmaicone, a dziecko bardziej uruchamia swoją wyobraźnię.

Przygody Mamy Mu są niezwykle śmieszne. Nie umiem oprzeć się wrażeniu, że Mama tu to taka krowa, z którą każda kobieta chciałaby się zaprzyjaźnić. Jest otwarta na świat, podziwia wszystko to co wokół niej się dzieje, niczym małe dziecko. Jej nurkowanie w stawie, gdzie pokazuje "pół zadu" i bardzo się tym cieszy, rozbraja do łez. Kiedy zjada kwiaty w kwiaciarni myśląc, że to jedzenie, w swojej naiwności i niewiedzy nie umie zrozumieć, dlaczego ludzie są na nią źli. Jest bardzo troskliwa. Gdy Pan Wrona się nie zjawia tak jak zawsze, wymyśla tysiące scenariuszy. Lubi dużo mówić. Oczywiście zwraca też uwagę na wygląd -
"Ależ muu- zaprotestowała Mama Mu i zmarszczyła brwi- przecież krowy wcale nie są grube".
Gdy uzna, że łowienie ryb to tak na prawdę ich karmienie, to tak jest i nieważne, że wydaje się to absurdalne. Oczywiście to Pan Wrona się nie zna, a nie ona.
Pan Wrona jest nie mniej uroczy. Jego ciągłe krakanie, obawa, że dostanie "pióropleksji", pouczanie Mamy Mu, że jest tylko krową więc co ona może wiedzieć, także wywołuje uśmiech na twarzy.W tym ptaku jest nuta szaleństwa. Przykładem tego jest jego historia, w której utrzymuje, że jego mama jest tak na prawdę tygrysicą.

Książka jest przeznaczona dla starszych dzieci. Mój czterolatek śmiał się, gdy ją czytałam, ale nie do końca wszystko rozumiał. Dzieci mogą z niej wynieść wiele wartości. Chęć poznawania świata, wytrwałość w nauce, ukazywanie jakie korzyści może przynieść wiedza, no i oczywiście piękno prawdziwej przyjaźni, to tylko niektóre ze wspomnianych mądrości.

Jeśli macie ochotę spędzić czas z dzieckiem w atmosferze prawdziwej radości, to wybór tej lektury jest jak najbardziej trafiony!

Polecam!!!!

Więcej recenzji na fifrkau.blogspot.com Zapraszam !

Lektura opowiada o przygodach dwójki przyjaciół - krowy Mamy Mu...

Najsłabsza seria kilku historyjek o Mamie Mu i Panu Wronie - obwiniam małą ilość ilustracji!

Niesamowicie sympatyczna krowa toczy rozmowy z przemądrzałym Panem Wroną - coś w sam raz dla dzieciaków, u których wywołuje kaskady perlistego śmiechu

Przedszkolaki nie rozumieją humoru i trudniejszych zwrotów, może dla dzieci w wieku szkolnym..

• Dzieci
  • Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Mama Mu na rowerze i inne historie