Paca i podróż dookoła świata

Wydawnictwo: Alegoria
8 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Niedawno, niedawno temu… – nawet początek tej książki nie jest zwyczajny. A dalej robi się jeszcze ciekawiej, bo razem z Pacą każdego dnia wyruszamy w nową podróż, poznając przedziwnych – czasem miłych, czasem niekoniecznie – bohaterów. To wymarzona książka do wspólnego czytania i rozmów o ludzkich zaletach i wadach. Łatwo rozpoznać, jakie cechy mają napotkane postacie i odpowiedzieć na...

To wymarzona książka do wspólnego czytania i rozmów o ludzkich zaletach i wadach. Łatwo rozpoznać, jakie cechy mają napotkane postacie i odpowiedzieć na pytanie: czy z kimś takim chciałbym się zaprzyjaźnić lub chociaż pobawić? No bo jak tu się bawić, kiedy Złośnik się złości, Zazdrośnik zazdrości, Leniowi nie chce się podnieść z ziemi, a Grubas tylko by jadł?
Aby się z nimi dogadać, lepiej ich poznać, zrozumieć, Paca musi użyć całej swej wyobraźni, sprytu, humoru, a czasem nawet tupnąć ze złością.
Co dnia poznawałam kogoś niezwykłego. Ale najważniejsze, że mogłam się przekonać, że każdy z nich był trochę dobry, trochę zły, trochę ładny, trochę brzydki, trochę mądry, trochę niemądry – jak my wszyscy. Innych na tym świecie nie ma! – Oznajmiła Paca głośno i z przekonaniem i teraz była naprawdę z siebie dumna.
Urodę i nastrój książki podnoszą znakomite, niezwykle barwne, malarskie ilustracje autorstwa Zbigniewa Karaszewskiego.
Książka dla dzieci w wieku 6-9 lat

angelajwp | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Nudy w pociągu? Jak tak to kup i przeczytaj tą książkę!!! Polecam

Z tą książka mam nie lada kłopot, bo tak naprawdę nie wiem co napisać. Na pewno nie mogę stwierdzić, że ów opowiadanie mi się nie podobało. To na pewno byłaby wielka przesada. Ale czy jestem tą książką zachwycona? Tego powiedzieć także nie mogę.

Paca i podróż dookoła świata to opowiadanie o pewnej dziewczynce, która postanowiła ruszyć ku wielkiej przygodzie.

Jej wędrówka dookoła świata zawsze rozpoczyna się od przekroczenia jednej z furtek w ogrodzie przy jej domu. A tuż po przejściu na drugą stronę Paca spotyka na swej drodze wiele ciekawych postaci. Każda z nich wyróżnia się spośród innych jaką wyjątkową cechą, bardziej wyeksponowaną spośród innych. I tak dziewczyna podczas swej wyprawy poznała Lenia, Złośnika, Grubasa, Zazdrośnika, Lekkoducha, Chciwca i Pychacza.

Cała więc książka to zbiór opowiadań, w których nasza bohaterka spotyka inną osobę, rozmawia z nią i próbuje się bawić...

Ta lektura jest zupełnie inna od tych, z którymi dotąd się spotkałam. Choć nie zachwyca -...

kp0018 | 2012-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Historia ta wydarzyła się niedawno temu, gdy dziewczynka o imieniu Paca postanowiła wyruszyć w podróż dookoła świata. Jej świat zaczynał się za furtką, za którą był staw i las. Podczas swojej wyjątkowej podróży dziewczynka spotkała równie wyjątkowe postaci. Pierwszą z nich był Leń, który jak wiadomo niewiele robił. Dziewczynka postanowiła namówić go na wspólną zabawę. Ale w co się można bawić z Leniem? Spróbowali gry pt. "Dobra królowa, zły król", jednak Leń swoim zachowaniem ciągle psuł zabawę. Dziewczynka postanowiła zostawić swojego rozleniwionego towarzysza i wróciła do domu.
Następnego dnia trafiła na polanę z napisem "Złośnik". Mieszkający tam człowieczek siedział na drzewie i gniewał się na cały świat. Wszystko go złościło. Nawet zabawa w sklep nie poprawiła mu humoru. Nic mu się nie podobało. Paca nie chciała dłużej przebywać w towarzystwie takiego złośnika, więc kolejny raz wróciła do domu.
W kolejnych dniach dziewczynka spotkała Grubasa, Zazdrośnika, Lekkoducha, Chciwca...

Nika | 2015-12-27
Przeczytana: 25 grudnia 2015