Ikar

978-83-60740-17-0
manga, komiks
komiksy
Moonlight

Ikar byłby zwykłym chłopcem, gdyby nie jego niesamowita umiejętność. To najprawdopodobniej jedyny człowiek na Ziemi, który potrafi latać. Całe życie spędził w laboratorium, zupełnie odizolowany od świata, poddawany rozmaitym testom. Mimo swoich dwudziestu lat, jest nadal łatwowierny i pogodny niczym dziecko. Przyszłość jednak niesie ze sobą wiele zmian. Chłopak zaczyna dojrzewać i marzyć o błękitnym niebie.
Ikar to niesamowita podróż w tajemniczy i mroczny świat przyszłości, gdzie ulice Tokio nie są już tak bezpieczne, jak dziś.

Arthaniel | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Naczytałem się mnóstwa negatywnych komentarzy o Ikarze, stąd też do lektury podchodziłem z pewną dozą sceptycyzmu, ale przecież własne zdanie wyrobić sobie trzeba. Zarzucano temu komiksowi wiele - że płytki, że naiwny, że brak tu rozbudowanych portretów psychologicznych postaci. I to w sumie wszystko prawda. Tyle że tutaj akurat te zarzuty niekoniecznie świadczą o nieprzemyślanym scenariuszu. Właściwie, to możemy zadać sobie pytanie - jakim cudem nastolatek, które całe życie spędził w klatce, miałby mieć rozbudowane życie wewnętrzne? No jakże to? Przecież autorzy idealnie uchwycili właśnie tę jego dziecięcą naiwność (kolejny zarzut, kolejny nietrafiony), co, co prawda przekłada się na spłycenie psychiki, ale nie wpływa w żaden sposób na utratę realizmu. Poza tym, przecież Ikar to - gdyby odjąć wątek sci-fi - komiks o pierwszej miłości! Nic więcej! I właśnie jako komiks o pierwszej miłości sprawdza się znakomicie. Przypomnijcie sobie, jakie było wasze pierwsze poważniejsze...

lunaizvezda95 | 2014-12-12
Na półkach: Komiksy/Mangi, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Bardzo szybko się ją czyta m.in: ze względu na niedużą zawartość tekstu oraz duży format, dzięki któremu ilustracje i tekst są dobrze widoczne. Co do rysunków to nie zapomniano w nich o detalach, które nadają taką autentyczność. Fabuła jest ciekawa i toczy się dość szybko. Polecam tą książkę tym co interesują się tematyką o zdolnościach nadprzyrodzonych oraz tym co lubią komiksy/mangi, a także i osobom, które nie mają za wiele czasu na czytanie a szukają czegoś co jest przyjemne dla umysłu i oka, gdyż te rysunki naprawdę są świetnie wykonane, a ja sama przeczytałam ją w nieco ponad godzinę! ;-)

PanJapko | 2016-10-24

Bardzo niedobre dialogi są.
No i ogólnie fabuła beznadziejna.
W zasadzie to wszystko tu jest na żałośnie niskim poziomie poza stroną wizualną. Detale na rysunkach potrafią naprawdę zrobić wrażenie.

Niziołka | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016