Duds Hunt

ダズハント - Duds Hunt: The Network Survival Game
manga, akcja, dramat, psychologiczne
komiksy
Kate

Nakanishi jest akwizytorem sprzedającym ubezpieczenia na życie. Poniżany zarówno przez klientów, jak i zwierzchnika, za namową znajomego z Internetu postanawia zaznać w życiu odmiany, a przy okazji nieźle zarobić. Bierze udział w miejskiej grze Duds Hunt. Nakanishi nie zna czasu rozpoczęcia rozgrywki, ale wie, że jedyna zasada, to brak jakichkolwiek zasad. Pchany chęcią łatwego zarobku, a może...

Nakanishi nie zna czasu rozpoczęcia rozgrywki, ale wie, że jedyna zasada, to brak jakichkolwiek zasad. Pchany chęcią łatwego zarobku, a może również zafascynowany przemocą, daje się pochłonąć Duds Hunt.

Oprócz "Duds Hunt" tomik zawiera również nowelę Wielopoziomowe sny.

Komiks Duds Hunt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem we wszystkich krajach, w których dotychczas się ukazał (Francja, Hiszpania, Holandia, Hong Kong, Japonia, Tajwan, Włochy).

źródło opisu: Wydawnictwo Hanami

źródło okładki: Wydawnictwo Hanami

WisemantheWise | 2016-10-09
Przeczytana: 07 października 2016

Duds Hunt - upiorna gra miejska pozwalająca na niezły zarobek, ale i niosąca ze sobą niebezpieczeństwo i ryzyko. Jednak obie te cechy przyciągnęły głównego bohatera. Na początku nie było źle, przeciwnicy jeden po drugim rozbrajani, kolejne setki tysięcy jenów wpadają na konto. Nagle coś przestało grać i zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Ale wtedy było już za późno na wycofanie się.

Historia mocno wciągająca, mroczna, podnosząca ciśnienie, trochę za krótka - wątek można by nieco rozwinąć. No i zakończenie naprawdę wciskające w fotel.
Fabuła mangi przypomina mnie nieco "Battle Royale", oglądałem też japoński film "Tokyo Gore School" bardzo zbliżone do "Duds Hunt".

Ciekawe jest też opowiadanie dodatkowe - "Niewypowiedziane sny" zarówno pod względem fabularnym jak i przez oryginalną technikę rysunku.

Suza | 2016-05-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 07 marca 2014

Znalezienie pracy po poprawczaku nie jest łatwe i dobrze wie o tym nasz bohater. Właśnie dlatego wciąż pracuje w firmie ubezpieczeniowej, choć nie idzie mu najlepiej, atmosfera jest nieprzyjemna, a szefa najchętniej z miejsca by ukatrupił. Swoim żalom daje upust pisząc z internetowym znajomym, a ten proponuje mu udział w Duds Hunt, grze, przy której mógłby nie tylko odreagować, ale i całkiem nieźle zarobić. Wkrótce trafia do niego potrzebny sprzęt, m.in. komórka nazywana markerem oraz przeglądarka z mapą i położeniem pozostałych uczestników. A więc o co w tym chodzi? Każdy marker jest wart 100 tys. jenów. Jeśli tyle ci wystarczy, możesz po prostu spróbować do końca rozgrywki wciąż być jego posiadaczem (tylko uważaj, żeby nie wyjść poza zasięg nadajnika!). Jeśli nie, zdobądź markery innych graczy. Śmiało, metoda jest dowolna - byle skutecznie. Gotowi? Grę czas zacząć.

Nakanishi szybko zdaje sobie sprawę,...

Esme | 2016-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Cieniutki tomik, który śmiało można "łyknąć" w jeden wieczór.
Hmm, cóż więc można o nim napisać? Na pewno jest nietypowy... i chyba łatwiej będzie wszystko ująć w punktach.
Na początek minusy:
- papier - ŚLISKI I BŁYSZCZĄCY, gładki, gruby papier. Przez niego cała manga sprawia, szczególnie na samym początku, wrażenie jakiegoś amerykańskiego komiksu (potem pojawiają się już salony gier, gachapon'y i inne). Moim zdaniem - niepotrzebna fatyga i strata drzew. Oprócz ciężaru w gramach opowieść nic na nim nie zyskała;
- zbyt szybkie rozwinięcie i przejście od razu do "profesjonalizmu". Nie ma pokazanego etapu przejścia, a szkoda, bo mógłby być naprawdę ciekawy;
- gdyby tylko tomik był grubszy ciekawe byłoby zagłębienie się chociaż w minimalnym stopniu w życie innych graczy. Ponieważ jednak tego nie mamy, dość łatwo domyślić się przynajmniej części niewiadomych;
- błąd na ostatniej stronie pierwszej historii ("Do you want to entry?") - pamiętajcie, drogie dzieci - nigdy nie uczcie...

Haerowen | 2013-02-11

Jedna z moich ulubionych mang. Nie spodziewałam się po niej zbyt dużo, bo nie przepadam za scenami walk, jednak ta jednotomówka zrobiła na mnie duże wrażenie. Jeśli ktoś waha się nad jej kupieniem, to osobiście twierdzę, że naprawdę warto ją przeczytać.

Rossellinique | 2014-10-26
Przeczytana: 22 października 2014

Ciekawa opowieść, ale jak dla mnie za krótka. Zbyt szybko to wszystko się dzieje.
Książkę przeczytałam w mniej niż godzinę, nawet nie zdołałam się do końca wczuć w bohaterów.
Można to było fajnie rozwinąć, ale mimo tego nie jest ona zła.
Plusy: zakończenie i dodatek.

Kamiookami | 2016-10-18
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam