Zoo zimą

978-83-60740-25-5
manga, komiks
komiksy
Moonlight

Rok 1966. Hamaguchi, młody chłopak, przyjeżdża do Kioto, gdzie zatrudnia się w niewielkim zakładzie tekstylnym. Wolne chwile spędza z dala od kolegów z firmy – rysując zwierzęta w zoo. Jednak jego w miarę ułożone życie zakłóca nieposłuszna córka właściciela zakładu. Co więcej, praca nie przynosi mu zadowolenia, więc gdy znajomy z Tokio mówi mu o wakacie na pewnym stanowisku, Hamaguchi rzuca wszystko i wyjeżdża do stolicy. Tam poznaje fach twórcy komiksowego i światek bohemy.

trycha | 2014-02-18

Nostalgiczna historia, gdzie kadry i rysunki mówią znacznie więcej niż tekst

dehira | 2014-07-26

To manga dla tych, którzy lubią śledzić cudze życie. Nie ma w niej akcji, zero fantastycznych elementów, nie ma grozy - nic w tym stylu. Jest to spokojna opowieść o 2 chyba latach z życia młodego chłopaka, który zmienia pracę, zakochuje się, próbuje się zorientować co chce w życiu robić. Prawdziwe "okruchy życia". Nie wynudziłam się czytając "Zoo zimą", ale nie wciągnęłam się.
Bardziej spodobała mi się manga o podobnej tematyce tego samego autora, którą przeczytałam kilka dni temu - "Wędrowiec z tundry".

Aha - w mandze można zobaczyć jak pracują mangacy i ich asystenci :)

Wydanie staranne jak na wydawnictwo Hanami przystało - ładny śliski papier, druk czarniutki, estetyczna pastelowa okładka.

Carla | 2011-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2011

"Zoo zimą" należy do mang z niesamowicie nudną fabułą. Już sam główny bohater swoim niezwykle drażniącym charakterem sprawia, że po paru stronach odchodzi chęć na dalsze czytanie. Jedyne co ją ratuje to precyzyjne rysunki.

Lirazel | 2011-07-25

Dobry komiks, choć napewno nie porywający.

Warto go jednak przeczytać, bo pokazuje fragment japońskiego życia.

Kamiookami | 2016-10-19
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam