Ostatni dzień stworzenia

Tłumaczenie: Mieczysław Dutkiewicz
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Der letzte tag der schopfung
830301806X
corrum

Kubeusz | 2016-09-23

Nie będę oryginalny, też trafiłem na tę książkę przez Original War. Aż mnie boli jaki to jest zmarnowany potencjał, całość kończy się w zasadzie w momencie kiedy mógł się rozpocząć prawdziwy survival (jeśli dobrze pamiętam, lata minęły). Ech szkoda, jeśli ktoś zna coś w takich realiach to proszę niech da znać.

Crawler | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Tak bardzo zmarnowany potencjał na genialną książkę. Szkoda.

Kariko | 2016-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2016

Podobnie, jak dla wielu tutaj, powodem, dla którego sięgnąłem po "Ostatni Dzień Stworzenia" była gra - Original War. Nawiasem mówiąc, jest to gra bardzo dobra i grywalna po dziś dzień (ma 15 lat). Wracając do książki, nie jest to wybitna pozycja. Ot, krótka nowelka z ciekawym pomysłem, której potencjał został zaprzepaszczony. Książka próbuje ciągnąć wiele wątków na raz, ale każdy jedynie liże, po czym porzuca. Wszystko dzieje się jakby za szybko. Ledwie wprowadzeni bohaterowie giną na następnej stronie, a ich zgon nie ma bynajmniej takiego znaczenia, jak w Pieśni Lodu i Ognia Martina. Uznałem to za zwykłe retardacje. Odniosłem także wrażenie, że jest to książka nieprzemyślana, napisana na kolanie. Tak też można ją czytać, 128 stron można przebrnąć podczas jednego posiedzenia, a książkę czyta się bez wysiłku.

Magda | 2015-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2014, E- booki
Przeczytana: 09 września 2014

Bardzo smutna refleksja nasunęła mi się po przeczytaniu tej pozycji. Czego nie zrobi człowiek by chociaż trochę się wzbogacić?
Bóg daje mu wszystko na własność- całą ziemię wszystkie jej bogactwa. Zaś w obliczu kryzysu ludzie postanawiają się cofnąć w czasy prehistoryczne, kiedy tworzyły się owe "bogactwa". Jakież zdziwienie, gdy okazuje się, że ktoś wcześniej wpadł na ten pomysł...
Trwa zacięta wojna o dominację, o zagarnięcie jak największej ilości "skarbów", giną ludzie, nienawiść i chciwość pogłębia się. Sam finał- przygnębiający i niesamowicie smutny...

vinividi | 2015-08-11

Postanowiłem zapoznać się z inspiracją dla gry Original War i stwierdzam, że książkę czyta się sprawnie i przyjemnie, ale czuje wielki niedosyt: brak mi w niej czegoś co ją bardziej rozwinie - być może rewelacyjna historia GRY była tym właśnie rozwinięciem. Brakuje mi zakończenia, brakuje codziennego życia w przyszłej przeszłości.

Stefan | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

Bardzo dobra pozycja warta zapoznania w szczególności dla fanów gry Original War.

Palcieryżkażdegodnia | 2016-12-09
Kaketo | 2016-09-05