Lucia,Lucia

Lucia, Lucia
83-7319-636-6
romans
Alicja

Rozgrywająca się we wspaniałej, żywej scenerii Nowego Jorku lat 50. powieść jest niezwykłą opowieścią o pełnej pasji i determinacji młodej kobiecie, która decyduje się iść za głosem swego serca, co na zawsze odmienia jej życie. Lucia Sartori to piękna dwudziestopięcioletnia córka pochodzącego z Włoch właściciela sklepu spożywczego w Greenwich Village. Powojenny boom daje mnóstwo możliwości utalentowanym dziewczętom z ambicjami, toteż Lucia zostaje uczennicą obiecującego projektanta mody w eleganckim domu odzieżowym B. Altmana przy Piątej Alei. Zaręczona ze swym ukochanym z czasów dzieciństwa, wiernym Dante DeMartino, Lucia staje przed trudnym wyborem, gdy na jej drodze pojawia się przystojny John Talbot, obiecujący jej życie pełne zbytku, o jakim pracujące dziewczyny mogą tylko przeczytać w kronikach towarzyskich. Rozdarta między lojalnością wobec rodziny a marzeniami, Lucia trafia w sam środek skandalu, za sprawą którego wychodzą na jaw sekrety, jej droga sercu kariera jest zagrożona, a honor Sartorich zostaje poddany ciężkiej próbie. Lucii towarzyszą doskonale nakreślone postaci nowojorczyków - jej najlepsza przyjaciółkami protegowana, błyskotliwa Ruth Kaspian; ich szef, Delmarr, główny projektant domu odzieżowego B. Altmana i niepoprawny bon vivant; jej oddani bracia: Roberto, Orlando, Angelo i Exodus, dobrowolni strażnicy rodzinnego honoru; wreszcie kochający ojciec, Antonio. Książka pełna ciepła i humoru, które przysporzyły Adrianie Trigiani tysiące wiernych czytelników, jest przepojona wrażliwością, która ukazuje głębię i rozmach tej cenionej autorki. Bogata w szczegóły jak stroje, które wychodzą spod ręki Lucii, pełna uczucia jak więzy łączące jej włoską rodzinę, jest opowieścią o młodej kobiecie, która wierzy, że w świecie pełnym obietnic może - i powinna - zdobyć wszystko, czego zapragnie.

Magdalena Kubacka | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Przeczytana w 24 godziny, miła, lekka. Nie zapamiętam jej na długo.

olcyna | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

bardzo przyjemna, ciekawa, jak na babskie czytadło

Dorota | 2010-09-06
Przeczytana: 29 sierpnia 2010

Kupiłam tą książkę na wyprzedaży na jakimś kiermaszu, więc nie spodziewałam się po niej wiele. Na szczęście się myliłam a książka wciągnęła mnie na kilka dni. Gorąco polecam jako babskie czytadło.

Alovaaa | 2016-09-13
Przeczytana: 11 września 2016