Numer zerowy

Wydawnictwo: W.A.B.
Mgd

"Numer zerowy", debiut Pauliny Grych, to pełna humoru powieść o bezwzględności mediów, hipokryzji polityków i przewrotności kobiet. W prowadzonym na żywo talk-show zostają pokazane zdjęcia dokumentujące erotyczną przygodę Michała Bukowskiego, posła partii narodowo-katolickiej. Skandal rujnuje karierę polityka i stawia pod znakiem zapytania małżeństwo, które stanowiło idealną ilustrację jego poglądów - wzorowa rodzina, urocza żona wychowująca trojkę dzieci. Jednak życie rodzinne posła ze Szczecina od dawna wyglądało dobrze tylko na wyborczej ulotce. W Natalii Bukowskiej, wykończonej kolejnymi ciążami, niezaspokojonej seksualnie i sfrustrowanej rolą kury domowej, od dawna narastał bunt. Piękna sąsiadka Karolina i Adam - nie całkiem platoniczny przyjaciel, który wprowadza Natalię do zespołu nowo powstającego pisma, przekonują ją, że w jej życiu wiele może się zmienić.

"Numer zerowy" to wciągająca opowieść z zaskakującym zakończeniem, której smaku dodają żywy język, świetnie uchwycone realia polskiej prowincji i bezwzględny obraz mediów i polityki.

Joanna | 2011-03-28
Przeczytana: 26 marca 2011

Sięgnęłam po książkę nie spodziewając sie niczego nadzwyczajnego tym bardziej miłe i wielkie było moje zaskoczenie.Książka jest poprostu bardzo dobra i godna przeczytania.Bardzo dobry debiut.Ciekawy temat, przyjemny do czytania styl i zaskakujace zaskoczenie.Czyta się niezwykle dobrze.Ja goraco polecam bo sama przeczytałam z wielką przyjemnością.

Elżbieta | 2015-11-13
Przeczytana: listopad 2014

Niestety, książka mnie nie urzekła. Historia Natalii i Michała wydaje mi się po prostu nieprawdopodobna. Idea, żeby dwoje dorosłych, wykształconych, świadomych siebie ludzi nie potrafiło usiąść przy jednym stole i zwyczajnie ze sobą porozmawiać o swoich pragnieniach i oczekiwaniach wobec partnera/ partnerki, a zamiast tego preferowało zabawy w jakieś gierki, uskuteczniało tanie zagrania, czy posuwało się do zwykłych oszustw w mojej opinii jest mało wiarygodna. Naprawdę lepiej prać swoje brudy publicznie przed mediami całego kraju, z premedytacją zniszczyć polityczną karierę męża (nota bene: utrzymującego całą rodzinę) niż krótko, acz wyraźnie wyartykułować swój sprzeciw wobec wprowadzaniu w praktykę dość specyficznej filozofii życiowej partnera?
Uważam, że postacie są przerysowane, przez co nie tylko trudno się z nimi identyfikować, ale nawet nie sposób poczuć do nich sympatię.
Do tego dochodzi poboczny wątek bolesnych narodzin nowego czasopisma, który niesamowicie wydłuża książkę,...

molarnia | 2014-05-28
Przeczytana: 2014 rok

Nota wydawcy, którą możemy znaleźć na okładce książki ma przyciągnąć uwagę czytelnika i utwierdzić go w przekonaniu, że dobrze zrobił sięgając po tę a nie inną pozycję. Wszyscy, którzy choć raz musieli w kilku zdaniach opisać tekst w sposób intrygujący wiedzą jak trudne jest to zadanie. Sprawa komplikuje się, jeżeli fabuła jest pogmatwana i trudno w pigułce wyjaśnić jej sens. Takie noty bardzo często ostatecznie decydują, czy dana książka zostanie zakupona czy też wypożyczona. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet jeżeli treść książki nie jest zbyt ambitna czy zabawna, nota musi zawierać wyłącznie pozytywne elementy.

Będąc już nie raz zwiedzoną przez pochlebne opinie, bardzo sceptycznie podchodzę do tego typu form zachęty. Podobnie było z książką "Numer zerowy". O ile okładka jak dla mnie prezentuje się bardzo średnio, o tyle sam opis był wręcz wzorowo napisany - kilka zdań o fabule, obietnica, że lektura ta zapewni nam niezwykłe przeżycia. Nie za dużo, nie za mało. W sam raz, aby...

Jagoda Wełniak | 2015-02-12
Przeczytana: listopad 2014

"- Mamo, Piotrek mnie bije... Łukasz też... - stwierdziła córka bez emocji towarzyszących zazwyczaj sprzeczkom rodzeństwa.
-Obroń się sama - zaproponowała Natalia
-Co?
- Oddaj im - krzyknęła. - Tylko mocno - dodała ciszej.
Naucz się teraz, jak walczyć o swoje. Bij, kop, gryź bo miłe i grzeczne dziewczynki przegrywają. Zostają w pułapce, z Kinder, Kuche und Kirche, z pilotem w ręku, przerzucając kanały albo kartki czasopism o modzie i urodzie. A wieczorem rozkładają nogi, by odgonić jego stres, by poczuł się mężczyzną."

Gulbaska | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

Bez wachania mogę ocenić tę książkę jako re-we-la-cyj-ną!
Wartka akcja, cięty humor. Polityka, wielki świat, miłość, zdrada, wybaczenie, intryga. Morał? Są rzeczy na niebie i ziemi, które się nawet filozofom nie śniły :)
Jakby każdy pisarz miał taki debiut, to ludzie powinni porzucić komputery na rzecz ewolucyjnego powrotu do słowa pisanego :)

Kasia | 2012-09-26
Przeczytana: wrzesień 2012

Początek taki sobie, ale później już dużo lepiej, a koniec mnie zaskoczył.

Paulina Żęgota | 2012-06-09
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Całość nudna, 5 gwiazdek jedynie za zakończenie.

Olivia Mroz | 2012-03-14
Przeczytana: 11 maja 2011

Po przeczytaniu "Schizy", która wywarła na mnie duże wrażenie i bardzo mi się podobała z wielkim zapałem wzięłam się za tą książkę (której nie było łatwo znaleźć) i…wielkie rozczarowanie! Historia nie zrobiła na mnie większego wrażenia, nawet już nie bardzo pamiętam o czym była. Na szczęście była to pierwsza próba pisarki, z drugą poszło o wiele lepiej więc może trzecia będzie wręcz fenomenalna.

Mru | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Książka napisana jest bardzo lekkim i przyjemnym językiem. Szybko się ją czyta, ale nie urzekła mnie. Zaliczam ją po prostu do czytadeł, do umilenia czasu i nic więcej. Nie doszukałam się w niej niczego, co przykułoby moją uwagę, bohaterowie również nie wywarli na mnie żadnych głębszych uczuć.

magdullla | 2012-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

Bardzo ciekawie i zgrabnie napisana powieść. Akcja toczy się współcześnie, autorka przedstawia wiele trafnych obserwacji na temat otaczającej nas rzeczywistości, relacji międzyludzkich. ZASKAKUJĄCE ZAKOŃCZENIE - nie zdradzę jakie dla aktualnie czytających :-)