Brawo Valentine

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Cykl: W stylu Valentine (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Brava Valentine
Trigiani Adriana, Valentine
Ag2S

Kontynuacja „W stylu Valentine”! Ciepła opowieść z atrakcyjnymi plenerami, odważną i kochliwą bohaterką oraz fascynującą rodzinną tajemnicą… Valentine przejmuje wraz z bratem rodzinną firmę obuwniczą. Podczas gdy Alfred troszczy się o rachunki, Valentine musi zadbać o reputację i standardy w maleńkiej firmie. Uczucie do włoskiego kochanka, Gianluki, przeradza się powoli w poważne...

Kontynuacja „W stylu Valentine”!

Valentine przejmuje wraz z bratem rodzinną firmę obuwniczą. Podczas gdy Alfred troszczy się o rachunki, Valentine musi zadbać o reputację i standardy w maleńkiej firmie. Uczucie do włoskiego kochanka, Gianluki, przeradza się powoli w poważne zobowiązanie, jednak z powodu dzielącej ich odległości związek wydaje się skazany na niepowodzenie. Valentine coraz bardziej angażuje się w sprawy związane z prowadzeniem firmy, zachęcona przez dawnego przyjaciela postanawia także wykorzystać swój potencjał jako projektantka. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać…
Niezwykła, jedyna w życiu okazja prowadzi Valentine z Greenwich Village na zalane słońcem ulice Buenos Aires, gdzie odkrywa rodzinny skandal. Wydobyty na światło dzienne, wstrząsa Roncallimi. Czy łączące ich więzi uda się odbudować?

Urocza bohaterka powieści Trigiani – Valentine – dokłada wszelkich starań, by pogodzić swoje życie zawodowe z uczuciowym, co, jak się okazuje, wcale nie jest takie łatwe... „Brawo, Valentine” to świetna i błyskotliwa powieść dla kobiet!
„People”

Urocza opowieść pełna miłości, wybaczenia i rodzinnych historii…
„Publishers Weekly”

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Iwona | 2014-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Książka bardzo przeciętna. Jest kilka fajnych scen - rodzinne przygotowania do ślubu Babci, romantyczna, ale nieoczekiwanie zakończona wspólna noc Valentine i Gianluki i Święto Dziękczynienia są fantastyczne.W ogóle rodzinka bardzo mi się podoba, szczególnie ciocia Feen. Ale cała reszta... Gianluca zachowuje się jak niedojrzała nastolatka, wiecznie pełen pretensji, obrażony, a Valentine pełna winy wciąż przeprasza. Ile razy można przepraszać, tłumaczyć? Dziwny ten związek. Po powrocie Valentine ze ślubu Babci wydaje się, że są w sobie zakochani, ale nie potrafią znaleźć czasu, żeby się spotkać. Pozostają romantyczne listy i nic poza tym.
Zaczęłam od drugiej części i jestem przekonana, że nie przeczytam ani pierwszej, ani ostatniej. Nie warto.

betina360 | 2014-12-22
Na półkach: Trigani, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Valentine po slubie swojej 80 letniej zywotnej i szalonej babci razem ze swoim bratem zajmuje sie rodzinna firma. Na poczatku nie jest zadowolona ze ma wspolpracowac z bratem ktory nie zawsze byl dla niej mily. Lecz po jakims czasie okazuje sie ze wyszlo jej to na dobre. Firma bardzo dobrze prosperuje i w koncu i na milosc przyjdzie dla niej czas o czym mozna sie przekonac czytajac ta zabawna i niezwykle rodzinna ksiazke.

naturalemotions | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Druga część trylogii poświęconej miłosnym i zawodowym perypetiom amerykanki włoskiego pochodzenia - Valentine, jest nieco słabsza od pierwszej, jednak nadal z przyjemnością się ją czyta.

Po raz kolejny przygody rodziny są barwne, wzruszające i napełniające serca przyjemnym ciepłem. Niczym w pierwszej części - na każdej stronie czuć zapach włoskich potraw oraz ciepło argentyńskiego słońca.

Lady_B | 2010-09-29
Przeczytana: 13 września 2010

Powieść ta jest kontynuacją książki "W stylu Valentine" opisującej losy młodej, zabawnej, kreatywnej i niezwykle zdolnej amerykanki włoskiego pochodzenia Valentine. Babcia bohaterki, po związaniu się węzłem małżeńskim ze swoim wieloletnim włoskim kochankiem, decyduje się pozostać w kraju przodków. Nie chcąc dalej prowadzić luksusowego warsztatu szewskiego, produkującego na zamówienie ślubne pantofle, decyduje się powierzyć interes swojej wnuczce. Ku nieszczęściu Valentine, jej wspólnikiem ma być jej jedyny brat. Oboje nie darzą się sympatią, ich zdania różnią się diametralnie w wielu kluczowych kwestiach. Valentine musi więc poradzić sobie z nowymi problemami w związku z prowadzeniem firmy, a także jej rozwojem. Praca miesza się tu także z zawirowanym życiem miłosnym dziewczyny, w które wchodzi wiele lat starszy od niej, przystojny i intrygujący Włoch....

Powieść pod względem stylu podobna do poprzedniej części przygód Valentine - przyjemna, pozytywna, z elementami humoru.
Nie...

magdalena | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Sięgnęłam po tę pozycję, nie wiedząc,że jest to tom drugi, no cóż, nie znając poprzednich losów Valentiny zaczęłam czytać Bravo Valentine. Moje wrażenia?
Cóż, książka jest bardzo przewidywalna, bywa,że nużąca, niektóre postaci mają spory potencjał- świetna babcia Feen czy June, ale autorka nie pozwala im się w pełni rozwinąć. Zamiast tego skupia się na nudnej głównej bohaterce, która mimo 35 lat jest tak niezdecydowana i niepewna każdego kroku jak dziecko. Denerwujący jest również jej ukochany i brat. W ogóle bardzo dużo tu uproszczeń i skrótów. Pierwszym momentem, który naprawdę przykuł moją uwagę było rodzinne Święto Dziękczynienia - w końcu pojawiły się emocje i warta akcja. Szkoda, że owe zdarzenie miało miejsce niemal na sam koniec.
Można przeczytać, ale warto ten czas poświęcić na coś zdecydowanie ciekawszego. Ja nie będę już raczej wracać do losów Valentiny.

K-czyta | 2013-12-08
Przeczytana: kwiecień 2013

Mówi się, że kobiety uwielbiają buty, a myśl o posiadaniu garderoby, w której piękne szpilki, różnokolorowe botki czy wymyślne sandałki zajmowałyby sporą przestrzeń w wielu sercach wywołuje drżenie i tęskne westchnienie. I choć sama takich marzeń raczej nie mam, to posiadanie obuwia idealnie wyprofilowanego, dopasowanego do stopy, wykończonego z największą dbałością o szczegóły jest nad wyraz kuszące. To właśnie rola, którą spełnia Angelini Shoe Company – rodzinny biznes, któremu od początku istnienia przyświeca idea tworzenia z ogromną pasją wyjątkowych butów.

Valentine od kilku lat bierze czynny udział w działalności firmy, ale gdy jej babcia w wieku 80 lat wychodzi za mąż i przeprowadza się do Włoch, w życiu ponad 30-letniej kobiety zachodzi wiele zmian. To ona przejmuje rodzinny interes, wraz z jego urokami i finansowymi obciążeniami. Na dodatek ukochana babcia stawia ją przed niewygodnym faktem – Valentine będzie musiała współpracować ze swoim bratem Alfredem. Sprawa jest o...

knigoholiczka | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Uwaga, uwaga! Nowa miłość na horyzoncie. I wielkie zmiany w życiu Valentine i jej babci. Teodora, osiemdziesięcioletnia kobieta po dziesięciu latach wdowieństwa poznaje Włocha, z którym chce związać swoje dalsze życie (jak sama mówi, nie wie ile czasu jej zostało by się nim cieszyć). Przeprowadza się do Włoch by żyć z ukochanym, a przed wyjazdem podejmuje kilka decyzji które mają wpływ na innych. Jedną z nich jest pozostawienie rodzinnej firmy Valentine, która kocha swoją pracę, a robienie butów jest jej pasją i Alfredowi, który zajmuje się głównie stroną finansową.
Valentine jest po raz drugi zakochana, w przystojnym Włochu. Niestety- nie zawsze dobrze im się układa- dzieli ich wielka odległość i różne poglądy na pracę i na miłość.
Bardzo polubiłam tę rodzinę, w której zaufanie i wzajemna pomoc są filarem. Mimo, że zdarzają się im kłótnie to bardzo się kochają. Jest to też najciekawszy, moim zdaniem, wątek w książce, nie brakuje tam wzruszeń.

MadziaR | 2010-10-15
Przeczytana: 2010 rok

Po przeczytaniu pierwszej części cyklu bardzo chciałam przeczytać kolejną część, niestety musiałam trochę poczekać. Po książkę sięgnęłam z przyjemnością i nie zawiodłam się. Dużym plusem jest rozszerzenie fabuły o wątek dziejący się w Buenos Aires, gdzie Valentine wyjeżdża szukać swej rodziny, która również zajmuje się szyciem butów..., a żeby dowiedzieć się reszty trzeba przeczytać:)Zachęcam.

Lenka | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, Polecam, Rok 2011
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Początkowo długo zastanawiałam się czy mam książkę wypżyczyć, gdyz jesto to kontynuacja innej ksiązki, ale jednak wypożyczyłam, czego nie żaluję, bo książka jest po prostu świetna, czyta się ją po prostu cudownie :) taka zdecydowanie lekka, łatwa i przyjemna :) i polecam wszystkim bo niesamowicie relaksuje czytanie tej książki :)

Kontynuacja histori Valentine, która tęskni za codziennym towarzystwem babci. Jej babcia po raz drugi wychodzi za mąż, a główna bohaterka wciąż szuka miłości. Pociesza ją jednak fakt, że firma Angelini Shoes wychodzi na prostą, ale szczęście nie trwa długo, bo gdy firma się wspina, to rodzina się rozpada. Wciągająca książka warta przeczytania.