Ciao, Valentine

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Cykl: Valentine Roncalli (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Supreme Macaroni company
literatura piękna
Ag2S

Ostatnia część trylogii o losach Valentine skupia się na planach ślubnych i małżeństwie z Gianlucą Vechiarellim, przystojnym Włochem starszym od niej o dwadzieścia lat. Podczas rodzinnej uroczystości Valentine i Gianluca zaskakują zgromadzonych wiadomością, że odtąd los obu rodzin zostanie połączony. Gianluca musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości żywiołowych członków klanu Roncallich, u boku niezależnej Valentine. Valentine musi natomiast dokonywać zupełnie nowych życiowych wyborów. Szuka równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym, zmagając się również z problemem różnic kulturowych i wyzwaniami związanymi z macierzyństwem. Nowa rzeczywistość zmusza ją do weryfikacji wizji wspólnej przyszłości.
Podejmując kolejne decyzje, kieruje się mądrą myślą, która inspirowała ją od samego początku kariery w Angelini Shoe Company: „Dla kogoś, kto umie zrobić parę butów, właściwie nie ma rzeczy niemożliwych”. Dumna i energiczna Valentine będzie walczyć o wszystko, na czym jej zależy – przy okazji zaznając zarówno goryczy, jak i słodyczy życia.

„Ciao, Valentine” to książka jednocześnie przenikliwa i romantyczna, pełna ciepła i humoru.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Ciao__Valentine-p-32809-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Ciao__Valentine-p-32809-.html

Adrianna__ | 2019-05-26
Przeczytana: 24 maja 2019

Z trudem docierała do mnie myśl, że „Ciao, Valentine!” to ostatnie spotkanie z sympatyczną i niezależną Amerykanką włoskiego pochodzenia. Polubiłam tę serię. Jest naprawdę dobrze skonstruowana, ale też nie jest zbyt infantylna – jak możne część z nas pomyśleć.
Valentine i Gianluca szykują się do ślubu. Matka panny młodej zarezerwowała im salę, w której jej dwie siostry miały już swoje wesela. Problem jest tylko taki, że ślub odbędzie się nie po roku od zaręczyn, a po niecałych dwóch miesiącach. Valentine ku rozpaczy matki chce wystąpić w jej starej sukni ślubnej, którą lekko przerobi. Na szczęście wesele przebiega bez zbędnych komplikacji, a małżonkowie mogą udać się w podróż poślubną do Nowego Orleanu. Tam pod koniec ich pobytu wychodzi na jaw, że jej kuzynka Roberta z Argentyny zamyka swoją fabrykę butów, a to równa się temu, że Valentine staje przed problemem, gdzie teraz ma produkować linie swoich butów, które trafiają do masowej klienteli. To powoduje spór między małżonkami,...

Asia | 2016-09-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 września 2016

Trzecia część opowieści o losach Valentine. Zaskakujące zakończenie, bo przecież wszystko zaczęło się układać...

wiolagg66 | 2015-03-21

Książka nawet ciekawa,choć szkoda,że umiera jeden z bohaterów. Liczyłam na inne zakończenie,ale to tylko moje wymysły :D

Okładka piękna,więc daję książce ocenę 7/10 :) i myślę,że jest ona odpowiednia. :)

knigoholiczka | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014

Oto prawdziwy powód, dlaczego na blogu pojawiły się powieści "W stylu Valentine" i "Brawo, Valentine". Zastanawiałam się, czy warto kupować książki by mieć skompletowaną trylogię w domu czy wypożyczyć z biblioteki. Sprawa rozwiązała się sama: w bibliotece był tylko jeden tom i to w innej filii. Padło na zakup. Jeśli chce się kupić książkę, to jak najtaniej, prawda? Dla takiego mola książkowego to ważne, bo książki są, drogie, a ja za bardzo lubię je kupować. Zasiadłam z zamiarem poszukania ebooka, ale jednym z wyników wyszukiwania okazała się mała księgarnia internetowa Tania książka na Oczytani.pl. Miałam kupić dwie, a ostatecznie stanęło na... siedmiu, za które zapłaciłam coś ok. 50-60 zł.
Uwielbiam zakupy!
"Ciao, Valentine" to ostatnia część trylogii poczytnej pisarki Adriany Trigiani. Tak jak w przypadku poprzednich pozycji, tak i teraz mam rozterki. Bo generalnie nie jest źle, ale na początku jest trochę nudno. Dla mnie rozkręca się gdzieś około połowy.
W tej książce Valentine...