Poczucie własnej wartości

Okładka książki Poczucie własnej wartości Sharon Wegscheider-Cruse
Okładka książki Poczucie własnej wartości
Sharon Wegscheider-Cruse Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Learning to love yourself
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2005-01-01
2005-01-01
Aldona Możdżyńska-Biała
psychologia samoocena pewność siebie

Książka jest niewielkich rozmiarów, ale ma w sobie zawiera ogrom wiedzy teoretycznej z zakresu poczucia własnej wartości szeroko ujętej: od zachowań rodziców względem dziecka, poprzez używki, prawdziwą przyjaźń, związki dojrzałe i niedojrzałe czy spędzanie czasu wolnego z samym sobą. To tak pokrótce.

Sama nie czuję, aby książka ta wzmocniła moje poczucie własnej wartości - być może ze względu na niewielką ilość działań praktycznych, które wykonałam z nią. Książka pisana jest językiem dosyć topornym. Nie czuć tutaj przyjacielskiej relacji czytelnika z autorką. Niemniej jednak myślę, że warto do niej zajrzeć - przeczytać i wystawić sobie własną ocenę... Myślę, że są osoby, którym książka może otworzyć oczy i pomóc.

Sama nie czuję, aby książka ta wzmocniła moje poczucie własnej wartości -...

Ta książka dała mi znacznie więcej niż od niej oczekiwałam! Jest to moja pierwsza pozycja tego typu, ale na szczęście nie jest to coachingowe gadanie, którego się bałam. Przede wszystkim opiera się na znalezieniu przyczyn naszego aktualnego stanu. Będę do niej wracać!

POlecam wszystkim, którzy pasjonuja się psychologicznymi poradnikami. Również osoby, które mają niskie poczucie wartości mogą się wspomóc lekturą.

Lanie wody. Zabrakło dogłębniejszego omówienia problemu, autorka skupiła się tylko na potrzebie umiejętnego nazywania i wyrażania swoich uczuć. Trzy gwiazdki za 2-3 ciekawe ćwiczenia znajdujące się w ostatnich rozdziałach.

Polecam . Pouczająca i wciągająca :)

Polecam . Pouczająca i wciągająca :)

Polecam każdemu. Książkę czyta się z łatwością. Przeczytamy w niej o toksycznych emocjach, które przyczyniają się do uzależnień. Cala lektura jest uzupełnioną o ciekawe cytaty.

fajna konkretna pozycja :)

fajna konkretna pozycja :)

Książka krótka, ale z jakże ważnymi i przydatnymi cytatami w życiu.

Książka krótka, ale z jakże ważnymi i przydatnymi cytatami w życiu.

Prosto, łatwo i przyjemnie.

Prosto, łatwo i przyjemnie.

• Psychologia
  • Przeczytane 2021