Co możesz zmienić, a czego nie możesz

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
What You Can Change and What You Can't: The Complete Guide to Successful Self-Improvement
83-85594-20-5
footprints

Książka ta pomoże ci zrozumieć, że nieuzasadnione mniemanie, iż wszystko da się zmienić, może czasem okazać się tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Natomiast optymistyczne przekonanie, że są dziedziny życia, które można zmienić, pozwoli ci, zaoszczędzić czas, pieniądze i energię na osiągnięcie tego, co jest rzeczywiście możliwe.

Anna Wadelska | 2015-07-08
Na półkach: 52 2015r., Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2015

Oczekiwałam poradnika dla nieszczęśliwych ludzi, jednak to, co zastałam, zupełnie mnie zaskoczyło - pozytywnie oczywiście. Seligman świetnie podzielił swoją książkę na poszczególne zaburzenia i z precyzją opisał ich działanie, ich biologiczny aspekt, a także możliwość zmiany. Książkę czyta się przyjemnie, posiada wiele faktów, które warto znać. Seligman bierze pod uwagę szeroki zakres literatury, a o nieprawidłowościach metodologicznych któregoś z badań zawsze wspomina. Na dodatek, bardzo połechtał mój punkt widzenia odnośnie teorii "wszystko co złe, dzieję się w dzieciństwie", obalając ją z przepięknie przedstawionymi argumentami. Warto.
PS: Był jeden niuans, z którym się nie zgodziłam, ale czyż nie o to chodzi w nauce, by być zawsze trochę bardziej sceptycznym niż wypada?

joajed | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Ciekawa lektura. Otwiera oczy na pewne aspekty życia, o których wydawać by się mogło wiemy wszystko, a jednak... okazuje się że jesteśmy w błędzie.

Sylwia Jędrzejewska | 2015-10-29

klaudia486 | 2016-03-02
Karolynn | 2016-01-08
Gosia Adamowska | 2016-01-07
Paweł | 2015-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2015 r.
Przeczytana: 15 września 2015
synekdocha | 2015-09-10