Co możesz zmienić, a czego nie możesz

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
What You Can Change and What You Can't: The Complete Guide to Successful Self-Improvement
83-85594-20-5
footprints

Książka ta pomoże ci zrozumieć, że nieuzasadnione mniemanie, iż wszystko da się zmienić, może czasem okazać się tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Natomiast optymistyczne przekonanie, że są dziedziny życia, które można zmienić, pozwoli ci, zaoszczędzić czas, pieniądze i energię na osiągnięcie tego, co jest rzeczywiście możliwe.

Anna Wadelska | 2015-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 2015r.
Przeczytana: 08 lipca 2015

Oczekiwałam poradnika dla nieszczęśliwych ludzi, jednak to, co zastałam, zupełnie mnie zaskoczyło - pozytywnie oczywiście. Seligman świetnie podzielił swoją książkę na poszczególne zaburzenia i z precyzją opisał ich działanie, ich biologiczny aspekt, a także możliwość zmiany. Książkę czyta się przyjemnie, posiada wiele faktów, które warto znać. Seligman bierze pod uwagę szeroki zakres literatury, a o nieprawidłowościach metodologicznych któregoś z badań zawsze wspomina. Na dodatek, bardzo połechtał mój punkt widzenia odnośnie teorii "wszystko co złe, dzieję się w dzieciństwie", obalając ją z przepięknie przedstawionymi argumentami. Warto.
PS: Był jeden niuans, z którym się nie zgodziłam, ale czyż nie o to chodzi w nauce, by być zawsze trochę bardziej sceptycznym niż wypada?

katecz | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Napisane zbyt naukowo i zbyt nudno.

Jak dla mnie to żaden poradnik, tylko nudne wywody naukowe, które prowadzą nie wiadomo dokąd.

Oczekiwałam czegoś innego.

joajed | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Ciekawa lektura. Otwiera oczy na pewne aspekty życia, o których wydawać by się mogło wiemy wszystko, a jednak... okazuje się że jesteśmy w błędzie.

Sylwia Jędrzejewska | 2015-10-29
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne