Rekonstrukcja rodziny - Model teatru życia

Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
Family Reconstruction
Psychologia, rodzina
kakadu80

Rekonstrukcja rodziny to metoda terapeutyczna opracowana przez znaną psychoterapeutkę Virginię Satir, autorkę koncepcji terapii systemu rodzinnego. Sharon Wegscheider - Cruse - wybitna specjalistka w dziedzinie leczenia współuzależnienia - oraz jej współpracownicy rozwinęli tę metodę i stosują ją od wielu lat w ramach warsztatów dla osób współuzależnionych. Autorzy szczegółowo omawiają proces przygotowań do udziału w sesji rekonstrukcyjnej oraz przebieg warsztatów. W rekonstrukcji rodziny wykorzystuje się psychodramę, techniki terapii Gestalt, terapii grupowej, rodzinnej i behawioralnej.

źródło opisu: Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

cynamon-24 | 2014-01-29