Zaginione skarby świątyni Salomona

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Na rzymskim Forum wznosi się intrygujący monument: łuk Tytusa. Przejście pod nim jestdziś zamknięte a na żądanie władz Izraela. A przewodnicy wycieczek pozwalają żydowskim turystom pluć na jego mury...Relief na południowej ścianie łuku upamiętnia bowiem triumf cesarzy Wespazjana i Tytusa, którzy w 70 roku n.e. stłumili powstanie żydowskie. Rzymscy żołnierze niosą złotą menorę, srebrne trąbki i zło

maciekk | 2015-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 21 października 2015

Długi czas wahałem się, jak tę książkę ocenić i niestety moja ocena nie może być zbyt wysoka.
Pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę jest obiektywność książki, a właściwie jej brak. Teksty w stylu `płacenia w rzymskich burdelach pieniędzmi splamionymi żydowską krwią` jest dla mnie kompletnie niedopuszczalne w książce aspirującej do miana poważnej.
Przez cały czas mojego zmagania się z tą pozycją zastanawiałem się, czy to jest w ogóle książka historyczna czy powieść historyczna? Autor czyni tak dalekie i bezsensowne dygresje w opisywaniu swoich poszukiwań, że doszedłem do wniosku, że sam autor nie wiedział co chce popełnić.
Na zakończenie autor z niezachwianą pewnością stwierdza, że wie gdzie znajdują się skarby świątyni, ale najlepiej by było, gdyby nigdy nie ujrzały światła dziennego. No to po co w ogóle ta książka? Nie chciałem ale napisałem...?

Na podsumowanie - temat ciekawy, wiele interesujących faktów, ale styl i "opakowanie" zupełnie nie do przyjęcia.

hyrlaw | 2016-10-02
Przeczytana: 2012 rok