Zdradzony przez ojca

Wydawnictwo: Do

"Motywacją do napisania tej książki jest chęć przyjścia z pomocą mężczyznom. Od lat przyglądam się losom mężczyzn z perspektywy gabinetu psychoterapeutycznego, ale jestem pewien, że dzięki temu dostrzegam lepiej to, co dzieje się dziś z mężczyznami w ogóle. W wyniku gwałtownych zmian w naszej kulturze, mężczyźni są nie mniej zagubieni i przeciążeni, niż kobiety. W książce mówię o przyczynach tego zagubienia, z których najważniejszą jest załamanie procesu przekazu pozytywnego wzorca męskości pomiędzy ojcem, a synem."

(Eichelberger o swojej książce)

Luki | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Krótka, ale bardzo wartościowa książka o relacjach ojciec-syn oraz syn-matka. O kryzysie 'męskości' i jego przyczynach, oraz tego konsekwencjach dla kolejnych pokoleń.

Rzadko o tym rozmawiamy, a szkoda. Ta pozycja zdecydowanie ułatwi rozpoczęcie takiej dyskusji, choćby wewnętrznej.

MichuChyłer | 2016-06-27
Przeczytana: 20 listopada 2014

Szczerze powiem - masz problemy w domu, z rodziną - dziećmi, żoną i czasem nie wiesz dlaczego; sięgnij po tą pozycję, bo ona może rozjaśnić Tobie umysł - TY zagubiony człowieku.

Mi osobiście odpowiedziało na nurtujące w sercu relacje w domu. Na te wszystkie jakieś zakręcone, dziwne sytuację w, których Ja i moi rodzice nie wiedząc czemu skakaliśmy sobie do gardeł. Chcąc żyć normalnie, rozmawiać na poziomie, przekazywać sobie jasno i czytelne informacje - to jednak coś szwankowało. Nie wiedzieć czemu i dlaczego.

Po przeczytaniu, krótkiej i treściwej pozycji napisanej przez Wojtka - doszedłem do wniosków, że to co nas różni to wspólne doświadczenia i niewyjaśnione sytuację z czasów bliskich i dalekich.
Pozwoliło mi spojrzeć jaśniej i z większą pokorą na Tatę i Mamę. Bez obwiniania i kolejnej porcji gorzkich słów, ale z wyrozumiałością, cierpliwością. A przede wszystkim otwartym sercem i umysłem na dialog.

Oczywiście nie zawsze będzie kolorowo, tak jakby to było pstryknięcie...

Olaf | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Początkowo myślałem, że skoro taka broszurka, to ostro się facet nie wypowie. Myliłem się. Jest grubo. Jak się miało takie doświadczenie w życiu, to w książce każdy się odnajdzie. Polecam

Radosław Gabinek | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Rzecz krótka, ale zawierająca głębokie refleksje dotyczące natury mężczyzn. Kobiety też powinny przeczytać. Napisana przystępnym językiem i daleka od psychologicznego bełkotu. Zmusza do przemyśleń. Polecam dla osób ciekawych źródeł swoich postaw w relacji z innymi.

książek: 1934
linka35 | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Bardzo przyjemnym i przystępnym językiem napisany poradnik dla mężczyzn i o mężczyznach. Myślę, że dla mnie jako kobiety daje do myślenia i wyjaśnia niektóre, czasem zupełnie zagadkowe zachowania męskich osobników. Czy zgadzam się z wszystkim teoriami? Niekoniecznie. Niektóre jednak są dość spójne. Z pewnością jednak miałam okazję przyjrzeć się zachowaniom niektórych mężczyzn ze swojego otoczenia.

PnD | 2016-01-27
Na półkach: Męska sprawa, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Książka, którą powinno się ustawić w lekturach szkolnych zamiast wybujałych powieści z okresu romantyzmu. Tutaj ilość nie równa się jakość. Ilość jest mizerna. Jakość jest wybitna.
Autor tłumaczy prostym językiem na czym ogólnie polega proces relacji ojciec - syn w dzisiejszym świecie. Książa jest dla kobiet i mężczyzn, którzy twierdzą, że męskość w dzisiejszym świecie upada. Ta książka wytłumaczy Wam w dużej mierze, dlaczego tak jest.
Ta pozycja jest również dla osób, które czują się zagubione. Nie wiedzą co zrobić, jak zrobić, nie wiedzą co myśleć i jak pchnąć to swoje życie żeby się kręciło. Jeżeli czujesz, że życie wymyka Ci się spod kontroli, przewertuj te kilka kartek, może Ci się przyda.
Na pewno znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że problem jest jedynie "liźnięty". I tak i nie. Książka nie jest od rozwiązywania problemów, tylko od tego żebyś miał świadomość,przykładowo w którym miejscu stoisz tzn. czy dalej jesteś dzieckiem, czy mężczyzną. Poza tym pokazuje kilka typów...

mategawron | 2016-10-04
Przeczytana: 2016 rok

Dostałem kiedyś ebooka. 29 stron. Pomyślałem, że to fragment książki mający zaciekawić czytelnika i... spodobał mi się, bo wprowadzał w problem różnych postaw ojców, wpływających na synów i jakie to ma skutki na ich obecne postawy.
Jakie było moje zdziwienie, gdy po zakupie dostałem cieniutką książeczkę, która była tymi 29 stronami tylko ulokowanymi na małych 123 stronach. Książka mądra, ale poza opisem różnych postaw nie daje absolutnie żadnych odpowiedzi. Oczekiwałem pogłębienia wiedzy, szkiców rozwiązań do wprowadzenia w życiu, ale się przeliczyłem.
Do plusów należy to, że książka pozwala zrozumieć, że człowiek ma w sobie luki wywodzące się z niewłaściwych relacji z ojcem. Ale co z tym zrobić - musimy szukać gdzie indziej.

podhorm | 2014-01-12
Przeczytana: 2010 rok

Książka zdecydowanie dla mężczyzn. Zwięzła charakterystyka chłopaków którzy radzili sobie i radzą z brakiem ojca we wczesnym dzieciństwie. Książka opisuje jacy mężczyźni wyrastają, kiedy zostali ukształtowani przez jedynie matkę.

Przeczytana: 1998 rok

dla każdej matki, ojca, nie tylko synów. im więcej wiemy o naszych dzieciach tym bardziej możemy umieć im pomóc... jeśli będą chciały
dla mężczyzn - lektura obowiązkowa

RyBy RyBy | 2016-01-03
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Czy książka zmieniła coś w moim myśleniu? Nie. Czy pokazała coś, czego nie wiedziałem? Też nie. Ale napisana jest bardzo przystępnym (aczkolwiek nie prostackim) językiem, bez niepotrzebnego psychologicznego lania wody, jest jak źródło z którego od razu można czerpać, gdy się szuka odpowiedzi na nurtujące pytanie, szuka się odpowiedzi, którą kiedyś gdzieś się napotkało, ale nie jest ta wiedza przyswajalna - tutaj jak najbardziej.