Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć

Okładka książki Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć Wojciech Eichelberger, Alina Gutek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć
Wojciech EichelbergerAlina Gutek Wydawnictwo: Zwierciadło nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zwierciadło
2017-11-08
2017-11-08
dziecko psychologia relacje rodzinne rodzice rodzina rozwód terapia

Okładka książki Trudne związki Wojciech Eichelberger, Małgorzata Szcześniak
Trudne związki Wojciech Eichelberg...
Okładka książki Academia. Magazyn Polskiej Akademii Nauk nr 3 (63)/2020 Jerzy Duszyński, Wojciech Eichelberger, Joanna Mizielińska, Joanna Mysona Byrska, Dorota Sumińska, redakcja pisma Academia
Academia. Maga... Jerzy Duszyński, Wo...
Okładka książki Mężczyzna też człowiek Renata Dziurdzikowska, Wojciech Eichelberger
Mężczyzna też ... Renata Dziurdzikows...

O sztuce zszywania rodziny

"Jak oswoić swoje wewnętrzne dziecko" Ariane Calvo czytałam wczoraj na SOR, i dzięki niej wiele godzin oczekiwania minęło szybko. Na szczęście miałam czym zakreślać zachwycające mnie cytaty i ważne rzeczy. Nie spodziewałam się tak wielu cennych informacji w tak niepozornie wyglądającej książce. Autorka dokładnie rozprawiła się z różnymi interpretacjami terminu wewnętrznego dziecka, dzieliła się doświadczeniami z gabinetu psychoterapeuty w pracy z dziećmi i w pracy z dorosłymi, opisywała niesamowicie ciekawe i fascynujące zależności między dziećmi, a dorosłymi i pomiędzy nimi a wewnętrznym dzieckiem. Książka bardzo dokładnie omawia 5 ran emocjonalnych wewnętrznego dziecka: niesprawiedliwość, odrzucenie, opuszczenie, zdradę i upokorzenie. A następnie cztery aspekty wewnętrznego dziecka: wrażliwość, subtelność, kreatywność i radość. Za tymi ranami i aspektami, kryją się nieświadome lęki, schematy. Autorka podpowiada jak sobie z nimi poradzić.
Książka " Patworkowe rodziny. Jak w nich żyć. " W . Eichelber, A.Gurek wydana przez Zwierciadło została napisana w formie bardzo przyjemnej i ciekawej rozmowy z psychoterapeuta . Książka w bardzo przystępny i angażujący sposób dotyka bardzo wielu rodzajów rodzinne patchworkowych, oraz bardzo wielu wyzwań jakich doświadczają członkowie takich rodzin.
Książka odpowiada na bardzo wiele pytań z wielu dziedzin życia rodziny patchworkowej.
Dowiemy się jak wychowywać dzieci będąc w takiej relacji, jak dbać o relacje z przyjaciółmi, rodzina , byłymi partnerami i ich krewnymi , jak organizować wakacje - żeby wypocząć, jak zadbać o siebie jednocześnie dbając o wspólnotę.
Bardzo polecam wszystkim, którzy żyją w rodzinie patchworkowej, ale nie tylko, myślę , że w tej książce znajdzie wskazówki każda osoba będąca w związku.
Obecnie książka jest dostępna tylko w formie ebooka , między innymi na stronie wydawnictwa Zwierciadło.

Książka godna polecenia, bardzo potrzebna i przystępnie lekko napisana. Można ją zadedykować, każdemu kto przebył rozstanie ze związku w wyniku, którego dano życie dziecku. Najlepiej jest ją poznać przed nawiązaniem kolejnej relacji lub trakcie rozstania. Pewnym dużym rozczarowaniem jest jednak brak omówienia emocjonalnych i problemów wynikających z bycia systemową macochą, ojczymem [zwłaszcza bez dzieci].

Macocho/ojczymie - nie czytaj. Nie warto. Nie otrzymasz tu wsparcia, przede wszystkim nie jest to książka dla Ciebie. Możesz wręcz poczuć się gorzej/mniej wartościowo.

Rodzicu tworzący patchwork - możesz spróbować. Książka skupia się głównie na tematyce przed rozwodem i rozstaniem i pod tym względem może być sporym wsparciem.

Brakuje mi większej ilości książek w tym temacie na polskim rynku. Na pewno czuję pewien niedosyt, z drugiej strony jest to jednak obowiązkowa pozycja dla niestandardowych rodzin, które poniekąd zaczynają być standardem...

Świetna

Świetna

Uważam, że książka jest godna przeczytania dla tych, którzy chcą zadbać o rodzinę patchworkową, jak i dla tych, którzy są w trakcie rozwodu, bądź go planują i nie mają pomysłu na kolejną rodzinę. Wojciech Eichelberger dotyka spraw bardzo ważnych nie tylko w rodzinie patchworkowej - komunikacji, celebracji świąt, dbania o rodzinę, wspólne relacje, podejście do konfliktu, opieki nad dziećmi niezależnie czy moje, czy twoje, czy nasze wspólne, odnosi się do dziadków i teściów, codzienności, spędzania wspólnie wakacji i świąt oraz "opieki" nad wspólnotą, czyli rodziną!
Gorąco polecam.

Bardzo mądra książka.

Bardzo mądra książka.

Przeczytałam książkę z ogromnym zaciekawieniem, mimo iż nie miałam doświadczenia z patchworkową rodziną w moim otoczeniu. Autorzy poruszają istotne zagadnienia związane z tym zjawiskiem, dają również cenne wskazówki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Książka stanowi źródło wiedzy dla takich rodzin, którym często ciężko rozwikłać trudne problemy lub boją się prosić o pomoc ze względu na to, iż mogą zostać odrzuceni. Z pewnością jest to pozycja godna polecenia.

Poruszanie się w systemie patchworkowej rodziny wymaga ogromnej uważności, taktu, wrażliwości, empatii, cierpliwości, mądrości a jednocześnie odwagi.
I dobrej komunikacji.
O tym wszystkim w książce.
Zdecydowanie polecam.

I dobrej komunikacji.
O tym wszystkim w książce.
Zdecydowanie polecam.

Konkret.