Okładka książki Twój psychologiczny autoportret: Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, działasz właśnie tak? Lois B. Morris, John M. Oldham
Lois B. MorrisJohn M. Oldham Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The new peronality self-portrait : why you think, work, love, and act the way you do
Jacek Santorski & Co

trochę przestarzała już

trochę przestarzała już

Polecam!

Polecam!

Lektura uzmysłowiła mi bardziej dobitnie jak bardzo jesteśmy różni. Pozwoliła zaakceptować siebie na nowym poziomie. Po części to kwestia mojej własnej gotowości na takie przemyślenia, ale części jest to zasługa prowadzonej narracji. Jesteśmy bardzo różni i często najważniejszą zmianą jakiej nam potrzeba jest zaakceptowanie tego faktu. Nikt nie jest idealny i często alternatywa do cechy z której nie jesteśmy zadowoleni może wydawać nam się gorsza niż to co mamy. Polecam poznać siebie w zaprezentowanych tu kategoriach - jest to fajna zabawa, a przy okazji można się nauczyć czegoś o sobie i o tym jak współżyć z innymi.

Jedna z lepszych książek psychologicznych. Przystępna forma poparta ogromną wiedzą.

Solidna, praktyczna dawka wiedzy na temat 14 typów osobowości. Plusem jest test, który pozwala na określenie swoich typów oraz dokładna analiza każdego typu. Zdecydowanie polecam!

Kolejna fikuśna książeczka dla osób, które nie wiedzą, co ze sobą zrobić ani kim są i czego chcą od życia. Zawiera tabelkę i można zrobić sobie wykresik i dowiedzieć się kim się jest. Zrobiłem teścik ale niczego nowego się nie dowiedziałem. Opisy osobowości są fajne, z przykładami i wyjaśnieniami. Dobra książka dla partnerów, żeby zrobili sobie test i poczytali ale nie o sobie samym, tylko o partnerze.

Genialna. Każdy powinien ją przeczytać - by lepiej poznać siebie i zrozumieć innych. Wyjaśnia, dlatego tak się od siebie różnimy. Skąd różne ambicje, oczekiwania, drogi do szczęścia. Jest świetna, myślę że będę do niej wracać na różnych etapach swojego życia.

Bywają fragmenty, które trudno się czyta, może zbędne/nudne, aczkolwiek tematyka i sama wiedza nt. różnych rodzajów osobowości jest interesująca, i poszerzająca horyzonty, dlatego zdecydowanie polecam.

Świetny klucz do zrozumienia i akceptacji siebie i innych ludzi.

Świetny klucz do zrozumienia i akceptacji siebie i innych ludzi.

Rozczarowująca książka. Jedyne, co w niej ciekawe, to możliwośc zrobienia sobie testu na dominujący typ osobowości. Natomiast lektura niewiele wnosi.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty

John M. Oldham Twój psychologiczny autoportret: Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, działasz właśnie tak? Zobacz więcej