Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć

Patronat LC
Wojciech EichelbergerAlina Gutek Wydawnictwo: Zwierciadło nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zwierciadło
dziecko psychologia relacje rodzinne rodzice rodzina rozwód terapia
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
dziecko psychologia relacje rodzinne rodzice rodzina rozwód terapia

Oficjalne recenzje i

O sztuce zszywania rodziny

[ 5 ] Link do recenzji

1981

Poruszanie się w systemie patchworkowej rodziny wymaga ogromnej uważności, taktu, wrażliwości, empatii, cierpliwości, mądrości a jednocześnie odwagi.
I dobrej komunikacji.
O tym wszystkim w książce.
Zdecydowanie polecam.

Konkret.

Wojciech Eichelberger i Alina Gutek napisali piękną i ważną książkę. Ważną, ponieważ w moim odczuciu nie było dotychczas poradnika, który z czystym sumieniem poleciłabym wszystkim mamom i tatom po rozstaniu, niezależnie od tego, czy zbudowali, budują czy też nigdy nie będą budować nowych — tzw. patchworkowych — rodzin. Polecam ją też ich nowym partnerkom i partnerom, tzw....

Interesująca i mądra lektura, choć nie wybitnie odkrywcza. Sądzę, że każdy kto funkcjonuje w Patchworku znajdzie w niej coś dla siebie.

Taki rozszerzony dekalog dla patchworków , w którym porobiliśmy wspólnie z partnerem mnóstwo podkreśleń i do którego pewnie nieraz będziemy jeszcze wracać. Dla początkujących w relacjach patchworkowych pozycja do wspólnego przerobienia.

I to co niektórym się wydaje oczywiste i intuicyjne dla innych takie nie jest, wnoszę to po szaleńczym zakreślaniu przez moją połówkę...

Nic nowego pod sloncem w dziedzinie relacji rodzinnych ale za to zbior najwazniejszych prawd, o ktorych zapomina sie w ferworze codziennosci, a zapominanie ktorych ma czesto tragiczne rezultaty.

Ta ksiazka to taki « przystanek w biegu », aby zastanowic sie czy napewno biegniemy we wlasciwym kierunku, i czy biegnac, nie zapominamy po drodze o tym, co (powinno byc…)...

Ocena 10/10 - przeczytaj dlaczego.

To pozycja nie dla każdego, gdyż jej odbiór może być odmienny dla osób nie tworzących "Patchworku"

To chyba pierwsza pozycja tak szeroko, a zarazem powierzchownie omawiająca ten temat - to właśnie stanowi o wartości tej książki.
Powierzchownie - gdyż tylko zarysowuje i podkreśla z czym trzeba się mierzyć przy tworzeniu...

Dyskusje

• Psychologia
  • 2019
  • Przeczytane w 2018
  • 2018
  • Trudno-Prawdziwno-Rozwojowo
  • Poradniki i inne takie bzdety
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć