Partisans
83-11-07766-5
Monika

Jugosławia targana zmaganiami II Wojny Światowej. Oddziały Tity wytrwale odpierają ataki Niemców, sprzymierzonych z nimi Włochów, cetników i ustaszów, choć siły ich słabną z dnia na dzień. Hitlerowskie Dowództwo Naczelne przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu: opracowuje plan zmasowanej ofensywy, która ma zmiażdżyć partyzantów.

Michał | 2011-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Akcja dzieje się podczas II wojny światowej, w Włoszech, oraz Jugosławii. Głównym bohaterem jest szpieg (wywiadowca) Peter.
Razem z nim wciągnięci zostajemy w intrygę, w której stawką jest życie. Jak można spodziewać się po autorze, intryga jest bardzo zakręcona i jako czytelnik na początku nie wiemy kto, po czyjej jest stronie. Tym bardziej doceniamy kunszt pisarza, gdy już zagadka zostaje rozwiązana.
Książkę czyta się szybko, oraz bardzo przyjemnie, wprost ciężko oderwać się od lektury. Bezpośredniej akcji może wiele tutaj nie ma, jednak jest to lektura dla każdego fana powieści wojenno sensacyjnych.

marchewa79 | 2014-04-18

Mała grupa straceńców w podróży przez podzieloną wojną Jugosławię. Nie są to "Działa Nawarony" ale książka ma swój styl i czyta się ją bardzo przyjemnie. I ma swój własny styl z czarnym wojennym humorem. To się czyta.

Małgorzata | 2011-01-25
Przeczytana: 1972 rok

Był czas kiedy zaczytywałam się w MacLeanie ale cenię raczej te nie wojenne. Mimo wszystko świetna książka o wojnie, której prawie nie znamy. Jak zawsze u MacLeana narracja, tempo i zawiła intrga na nawyższym poziomie.

mmesja | 2014-12-28
Przeczytana: grudzień 2014

Czasy II Wojny Światowej. Grupa osób zmierza do targanej wojną Jugosławii, aby zasilić oddziały Czetników. W czasie wyprawy bohaterowie napotykają liczne przeszkody.
Jaki jest powód tych przeszkód? Po której ze stron opowiedzą się ostatecznie bohaterowie? Na te pytanie odpowiada A. MacLean w "Partyzantach". Książka godna polecenia dla każdego czytelnika zainteresowanego wydarzeniami II Wojny Światowej. "Partzantów" A. MacLean'a czyta się niezwykle szybko, ze względu na pojawiające się co kilka stron dziwne i niespodziewane zdarzenia.

Covalus | 2014-02-05

Nie przypadła mi do gustu. Kupiona w nadziei na dalsze przygody bohaterów "Dział...". Zawiodłem się.

Sylwia M | 2014-07-27

Czytając tą książkę, miałam cały czas miałam wrażenie, że nic się nie dzieję, żadnego dreszczyku emocji, akcja taka wolna, spokojna, niepasująca do książki o wojnie !

PannaBiBi | 2012-07-16

Świetna.

Tom_Ash Moczybród | 2016-10-30
Przeczytana: 19 października 2016

Książka ciekawa, można się wciągnąć. Główny bohater jest postacią którą nie sposób nie lubić, z jednej strony jest opryskliwy ale jednak doświadczenie i znajomość realiów wojny nie pozwala źle o nim myśleć. Książka kończy się bardzo ciekawie.

macbull | 2012-09-19
Przeczytana: 19 września 2012

Takie sobie. Trochę się rozwija pod koniec ale chyba szkoda czasu, jest tyle innych książek, których nie zdążę przeczytać :-)

Agnieszka W | 2016-12-03