Ostatnia bitwa

Wydawnictwo: Rebis
The last battle
8373019072
literatura faktu

Bitwa o Berlin rozpoczęła się punkt czwarta rano w poniedziałek 16 kwietnia 1945 roku W tej właśnie chwili niecałe trzydzieści osiem mil od stolicy Niemiec na nocnym niebie nad wezbraną Odrą rozbłysły czerwone rakiety, wywołując jak za ściągnięciem spustu za­pie­rającą

Hanau | 2014-02-10

Doskonałe zakończenie wspaniałej serii o drugiej wojnie światowej. Polecam!

Zbigv | 2014-11-25

Cornelius Ryan relacjonuje w niej przebieg bitwy o Berlin, zarówno z perspektywy żołnierzy i dowódców radzieckich, jak i żołnierzy niemieckich. Relacja zawiera też liczne wspomnienia cywilów, mieszkańców stolicy III Rzeszy, którym przyszło ostatnie dni i godziny istnienia hitlerowskiego imperium spędzić w ruinach obleganego miasta.

Cobbi44 | 2017-03-12
Koziar | 2017-02-23