Partyzanci

Okładka książki Partyzanci Alistair MacLean
Okładka książki Partyzanci
Alistair MacLean Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej literatura piękna
Partisans
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1989-01-01
1989-01-01
83-11-07766-5
Anna Kraśko
literatura irlandzka literatura brytyjska sensacja

Moim skromnym zdaniem tym razem mistrz MacLean przesadził, tak zagmatwał intrygę że chyba sam się w tym wszystkim pogubił . Ja też w pewnych momentach nie wiedziałem kto jest z kim a kto jest kim. Końcówka trochę wyjaśnia ale też napisana na siłę chyba tylko po to żeby dalej tego nie gmatwać.
Ale ogólnie ok

Ale ogólnie ok

Dobra pozycja mistrza Alistair'a MacLean'a, tym razem rozgrywająca się w Jugosławi w trakcie II wojny światowej.

Myślałem, że książka przeniesie mnie w sam głąb dzielnej Jugosławii, gdzie jej obywatele będą czynnie stawiać opór faszystom, a jednak się myliłem. Nie podoba mi się wielowątkowość na tak, krótką powieść. Raz akcja gdzieś na statku, raz w hotelu. Za dużo postaci też psuje historie. Jednak to nie jest przegrana pozycja, można poznać ciekawe rzeczy, choćby substancje, którym posługiwał się Alessandro.
Szkoda, że ta książka nie pochłaniała mnie tak, by stracić kontakt z rzeczywistością...

Wiem, że nie jestem obiektywny w ocenie ale uwielbiam książki tego autora których akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej.

Na półkach: , , , , , ,

Tym razem autor zabiera nas do Jugosławii i... to w sumie tyle, bo ta książka z jednej strony jest ciut za bardzo przekombinowana, a z drugiej - w sumie o niczym konkretnym.

Książka ciekawa, można się wciągnąć. Główny bohater jest postacią którą nie sposób nie lubić, z jednej strony jest opryskliwy ale jednak doświadczenie i znajomość realiów wojny nie pozwala źle o nim myśleć. Książka kończy się bardzo ciekawie.

Czasy II Wojny Światowej. Grupa osób zmierza do targanej wojną Jugosławii, aby zasilić oddziały Czetników. W czasie wyprawy bohaterowie napotykają liczne przeszkody.
Jaki jest powód tych przeszkód? Po której ze stron opowiedzą się ostatecznie bohaterowie? Na te pytanie odpowiada A. MacLean w "Partyzantach". Książka godna polecenia dla każdego czytelnika zainteresowanego wydarzeniami II Wojny Światowej. "Partzantów" A. MacLean'a czyta się niezwykle szybko, ze względu na pojawiające się co kilka stron dziwne i niespodziewane zdarzenia.

Czytając tą książkę, miałam cały czas miałam wrażenie, że nic się nie dzieję, żadnego dreszczyku emocji, akcja taka wolna, spokojna, niepasująca do książki o wojnie !

Mała grupa straceńców w podróży przez podzieloną wojną Jugosławię. Nie są to "Działa Nawarony" ale książka ma swój styl i czyta się ją bardzo przyjemnie. I ma swój własny styl z czarnym wojennym humorem. To się czyta.

Nie przypadła mi do gustu. Kupiona w nadziei na dalsze przygody bohaterów "Dział...". Zawiodłem się.

• Sensacja
  • II wojna światowa