Tłumaczenie: Edyta Żurawska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
horror
dona

Troje podróżnych, przygnanych śnieżycą, znajduje schronienie w małym, wydawać by się mogło, spokojnym hoteliku. Wkrótce okazuje się, że jest to miejsce opanowane przez szatana, który oddziałuje na mieszkańców, zmieniając ich życie w krwawy koszmar.

VenusInFur | 2014-02-02

Mam nadzieję, że nikt nie będzie się śmiał, jak powiem, że to jeden z najstraszniejszych horrorów, jakie czytałam. Mówię tak tylko i wyłącznie z perspektywy mojej młodości, bo przeczytałam ją mając zaledwie 13 lat, ale uwierzcie mi, pochłonęłam ją momentalnie, by potem spać przy otwartych drzwiach do pokoju rodziców. Wiadomo, że teraz oceniłabym ją na mniej gwiazdek, ale dlatego, że kilkanaście lat temu zarwałam przez nią kilka nocy (bojąc się cieniów na suficie) uważam ją za jeden z lepszych horrorów, jakie znam.

Grumpy | 2013-06-18
Przeczytana: październik 2012

Co my tu mamy? To co u Smitha zwykle, nikt, kto zaznajomił się z jego twórczością, nie będzie zaskoczony. Bohaterowie w jego książkach prawie w ogóle się nie zmieniają. A więc jest tutaj męski superbohater, piękny jak młody bóg i inteligentny (w zamyśle autora, jak przypuszczam), słodka idiotka, która ma być tylko ładnym dodatkiem do superbohatera lub okazjonalnie damą w opresji (w tym przypadku równie nierozgarnięta córka gratis) i element, którego w żadnej książce Smitha nie może zabraknąć - przynajmniej jeden obleśny typ, plujący się przy każdym słowie. No i diabelskie stworzenie, z którym nasz wspaniały bohater musi się zmierzyć, aby uratować kobietę swojego życia i móc z nią żyć długo i szczęśliwie. Uroczo. Dialogi i język bardziej banalne być nie mogły, nawet jak na Smitha. Ciągle odnosiłam wrażenie, że czytam w kółko te same zdania, ewentualnie ubrane w inne słowa, ale i to nie zawsze. Jakby autor chciał je wcisnąć na siłę, a nie był pewien, czy już to zrobił. Fabuła - nic...

Galfryd | 2017-09-19
Przeczytana: 18 września 2017

Guy N. Smith przerabia "Hotel Zacisze" na upiorną powieść grozy.

Odcięty od świata przez zimę małego hotelu, przerobiony z prywatnego szpitala psychiatrycznego, zamieszkuje przedziwne towarzystwo (zresztą byli pacjenci) - maniak religijny-ekshibicjonista (Guj jak zwykle szaleje) , zamożna starsza eko-fanatyczka wraz z dwójką podopiecznych - alkoholikiem i młodą nimfomanką. Do kompletu dochodzą ociężała umysłowo dziewczyna w ostatnich dniach ciąży i ponury brat właściciela. Samo prowadzące hotel małżeństwo jest równie dziwaczne - obydwoje przeżywają traumę śmierci swej córki, on burkliwy i ponury, ona wybuchająca co jakiś czas atakami wściekłej furii, to znów pogrążająca się w katatonicznym letargu.

Mieszkańcy mają własne oczekiwania wobec dziecka ciężarnej - fanatyk religijny, wierząc w niepokalane poczęcie, oczekuje ponownego nadejścia Zbawiciela, tymczasem małżonkowie, wyznawcy Szatana (ihaaa!) wierzą, że dziecko będzie zesłaną im przez Antychrysta odrodzoną córką.

W samym...

Barcki | 2016-03-10

„Mania” to powieść za sprawą, której zmuszony jestem odszczekać każde złe słowo, jakie w przeszłości wypowiedziałem/napisałem pod adresem Guy'a N. Smith'a. Ta książka to horror wręcz idealny, z wspaniałym klimatem, jedyną w swoim rodzaju fabułą i postaciami, które urzekają czytelnika swoją głębią psychologiczną. Nie wiem czy Stephen King miał przyjemność czytać „Manię”, ale uważam, że powinien – ot, żeby wiedzieć jak wygląda prawdziwe arcydzieło literatury grozy.

Żartuję :-)

Tak naprawdę, „Mania” to typowa dla Smith'a, literacka ścierka, pozbawiona jakichkolwiek czytelniczych walorów. Sprawia wrażenie jakby została napisana przez szesnastolatka, który naoglądał się Scooby-Doo, przeczytał „Lśnienie” i „Dziecko Rosemary” i postanowił napisać własną historię opartą na w/w dziełach, w przerwach między lekcjami. Klimatu grozy nie ma w niej za grosz, bohaterowie – miast z krwi i kości – zrobieni są z klocków lego i mają mózgi wielkości jajnika, zaś większość rozwiązań fabularnych...

Maarit | 2016-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Jedno z lepszych czytadeł tego autora, niestety bardzo skrzywdzone polskim wydaniem, w którym aż roi się od błędów ortograficznych, literówek, dziwnie pisanych dialogów (często nie wiadomo, kto właśnie mówi i czy mówi, czy myśli, a może to już nowa scena z innymi bohaterami). Poza tym sceny z udziałem różnych postaci nie są oddzielone w tekście nawet wolną linią, co powoduje nieprzyjemne skoki z miejsca na miejsce i momentami trudno się połapać, co się dzieje, gdzie i z kim.

Sam autor jak zwykle serwuje nam trochę bezsensownych akcji, np. w jednym miejscu pisze, że ktoś umarł, a kilka stron dalej trafiamy na opis ostatnich chwil tej samej osoby. Poza tym kompletnie nie rozumiem, dlaczego Smith tak uparcie opisuje 14-letnią dziewczynę jako "małe dziecko" i każe jej zachowywać się jak 5-latka (mamusiu to, mamusiu tamto, mamusiu boję się) - od kiedy prawie dorosłe nastolatki się tak zachowują?! Mamy tu również supermęskiego bohatera, gotowego ratować niewinną damę z opresji (ale...

Maciek | 2017-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Z twórczością Guya jest taki problem ze jest albo bardzo słaba,przeciętna no ewentualnie lekko wybijająca się.
Niestety "Mania" należy do pierwszej grupy,sam opis brzmiał zachęcająco-trójka bohaterów(jak przystało na Smitha są to typowy Macho,piękna "niewiasta" i ewentualnie jakieś trzecie koło do rydwanu,w tym wypadku córka kobiety)trafia do hotelu w którym zalęgło się zło..przyznam spodziewałem się gęstej atmosfery,niewyjaśnionych zjawisk i dobrej historii a dostałem coś niestrawnego.Jedyne co tak naprawdę ratuje tą powieść to ostatnia strona,nie żebym jakoś diametralnie zmienił zdanie ale zaskoczyło mnie to.
Podsumowując..nie jest to pozycja godna polecenia ale nie jest to też książka którą bym odradzał czytać,to ze mi się nie spodobało nie oznacza ze ktoś nie okrzyknie tego arcydziełem,tak więc jeśli masz wolne pare godzin a nie masz czegoś innego pod ręką to możesz poczytać. ^^

aguś | 2013-09-01
Przeczytana: 04 lipca 2013

Niezły horror. Klimat grozy i napięcie każą czytać dalej...

Czytelniczek | 2011-10-14
Na półkach: Przeczytane, Horror, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Chyba najlepsza powieść Smith'a, jaką miałem okazję czytać. Dość wciągająca fabuła i nawet można było odczuć izolacje od świata zewnętrznego (takie rzeczy podczas czytania Smith'a są rzadkością).

Atmosfera szaleństwa w ośrodku towarzyszy nam niemal przez całą lekturę. Co prawda momentów, w których przejdzie nam dreszczyk po plecach nie ma (no chyba, że ktoś jest bardzo wrażliwym czytelnikiem), ale czyta się dobrze i szybko. Z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy cenią sobie horrory :)

moniczka_28 | 2011-08-18
Przeczytana: 2006 rok

kolejna super powieść smitha!!!!-wątek miłosny rewelacyjny....czytałam ją kilkaset razy!!!!a co do tego epilogu...Owain Pugh myślał że miał artretyzm ale ja uważam że to po prostu szatan wybrał go na swą kolejną ofiarę...

Grisznak | 2014-12-18

Jeden z nielicznych horrorów, w których Smith postawił na klimat, a nie na makabrę. I o dziwo, pokazał, że jak chce, to nawet od biedy pisać potrafi - niespodzianka.