Koszmar z Elm Street 3. Wojownicy Snów

Tłumaczenie: Marek Spychalski
Cykl: Koszmar z Elm Street (tom 3) | Seria: Horror [Phantom Press]
Wydawnictwo: Phantom Press
Nightmare on Elm Street P. 3, The dream warriors
838543254X
horror
Pauleene

Kolejna część serii popularnych horrorów o Freddy'm Kruegerze - mordercy o spalonej twarzy, które swoje ofiary ściga w sennych koszmarach.

źródło opisu: Phantom Press International, 1991

Thomas | 2018-11-10

Książka na podstawie filmów o jednym z najsłynniejszych morderców, które są już klasykami powinna być czymś więcej niż tylko streszczeniem filmu. Autor niestety nie podołał tematowi i wszystko co jesteśmy w stanie przeczytać widzieliśmy już na ekranie, brakuje tutaj luźnych pomysłów od siebie, które nie miałyby wpływu na fabułę, ale jednocześnie sprawiłyby, że Koszmar z Elm Street stałby się czymś więcej niż tylko marną kalką kinowego hitu. Przypadłością trzech pierwszych książek z serii nie jest brak pomysłu, potencjału. Problemem tu jest sam autor, który zdecydował się na wyprucie swojego dzieła z większych opisów pozostawiając jedynie dialogi i krótkie wzmianki o miejscach i elementach charakterystycznych, można to uznać za zabieg celowy, wszak mógł wyjść z założenia, że każdy kto sięgnie po ten tytuł zapoznał się z filmem, ale czy to nie jest przypadkiem droga na skróty?

Priada | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, Horrory
Przeczytana: 2004 rok

Cała seria choc krótkie te książeczki wciskają momentami w fotel ze strachu.

| 2014-10-22

Freddy rządzi;p