Barbara

Powieść "Zielona dziewczyna" powstała niejako na zamówienie młodych czytelniczek: nadawane przez radio słuchowiska wywołały tak żywą reakcję słuchaczy, że na ich podstawie została napisana książka. Książka o Joannie, szesnastolatce, która z właściwym dla swojego wieku egocentryzmem ocenia wszystkie wydarzenia według jednego kryterium; ja i świat. Młoda buntowniczka, posiadająca wiele inteligencji, wzbogacona uczuciem do chłopaka, wnoszącego w jej życie nieznane dotąd wartości - zaczyna spoglądać i na siebie krytycznie, porzuca egocentryczną postawę, uczy się z właściwym dystansem oceniać sprawy dorosłego życia.

ewam | 2014-02-19

Moja pierwsza ,,powazna,, nie obowiazkowa ksiazka,ktora polecila mi mama,uwielbialam te ksiazke ,czytalam ja chyba kilka razy jest ze mna do dzisiaj :)

Puhinka | 2013-01-09

Taka zielona jak ja :)