Podróż na Wyspę Borneo

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320300061
Solea

Opowieść o męskiej przyjaźni, pierwszej miłości oraz wszystkim tym, co porusza młodego człowieka. Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych w Polsce.

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1979

charu | 2014-09-16

"Podróż na wyspę Borneo" to książka o marzeniach, pierwszym uczuciu, chęci podobania się i rywalizacji grupki nastolatków: Piotra, jego siostry Leny, Igora i Marka. Przeczytana nie wiem ile już razy.

Nina | 2010-10-23
Przeczytana: 23 października 2010

Uwielbiam młodzieżowe książki.

Są mądre i pouczające:)

Przypominają dorosłemu człowiekowi co naprawdę w życiu jest ważne.

Lata 60-te, trudne czasy, skromne możliwości finansowe młodych ludzi a to nie ważne. Jest przyjaźń, ambicja, upór, właściwy system wartości, szacunek do ludzi, rodziców, nauczycieli...coraz rzadsze zjawisko.

Coś wspaniałego!

Polecam gorąco!

Jędrek | 2013-09-15
Przeczytana: 01 stycznia 1971

Bohater marzy o nieosiągalnych dla niego dżinsach z Pewexu, a kumpel syn lekarza imponuje luksusową willą i mitycznym samochodem VOLVO. Nie od razu zauważy jak za tą imponującą fasadą kryje się człowiek zdolny do największej podłości byleby tylko osiągnąć swój cel.

aguś | 2015-11-10

Dostałam tę książkę gdy pierwszy raz byłam na koloniach. Wg.mnie książki pisane dla dzieci i młodzieży w tamtych czasach miały niepowtarzalny urok, sens i przede wszystkim uczyły , co jest wartościowe, co naprawdę ważne. Dziś tego młodemu pokoleniu nie przekazuje chyba nikt. Możecie się śmiać ale pomimo mojego wieku mam wielki sentyment do książek Bahdaja, Minkowskiego Siesickej .....i wracam do nich z przyjemnościa.

| 2014-01-27

Kolejna książka z lat szkolnych. Pewnie jeszcze nie raz przeczytam.

Magdusia00091 | 2013-04-21

Bardzo dobra książka , polecam :)

Atinka | 2015-12-28

Książka mojej młodości. Dobra treść dla dorastających, szukających drogi, mylących się :) Książka o ideałach.

Agnieszka | 2016-09-04
muszka_aguszka | 2016-08-25