Słońce w kałuży

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Madeleine

Książka opowiada i 16-letnim Wojtku i w większości składa się w zapisków, które pisał do dziewczyny, w której się kochał. Dochodzi do wielu ciekawych wniosków na temat życia i miłości. Pouczająca i mądra książka

Historia opowiadająca o 16-letnim chłopcu nastolatku Wojtku, który pisze listy do swojej dziewczyny, w której się kochał.
Książeczka małych rozmiarów i cieniutka, ale psychologiczna to powieść.
Na swój wiek był dojrzałym, dobrym chłopcem urzekła mnie i wzruszyła do łez ta książka poruszyła bardzo,złapała mnie za serce.
Pani Ewa Nowacka napisała bardzo mądrą i pouczającą książkę.
Którą przeczytałam z czystej przyjemności, a było warto!!!

esperanza | 2013-03-04
Przeczytana: 27 lutego 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fragmenty:
• „Osobę, którą się kocha trzeba całować; jakby była okazja, to nie zaszkodzi też i coś więcej”
• „Niekiedy łatwiej się zdobyć na wielki gest, który potomni będą wspominali po wiek wieków, niż na rodzaj codziennej, szarej i nieefektownej odwagi”
• „Nagle zdaję sobie sprawę, że każde z nas kryje coś przed innymi”
• „…ale kiedy myślę, wierzę, że istnieje świat całkiem niepodobny do tego, który znam najlepiej. I w tamtym świecie – niepodobnym świecie, może zdarzyć się coś, co naprawdę zdarzyć się nie może”
• „Nikt nie chce być zwyczajny”
• „…chodzi o to, że czuję się obcy, niepotrzebny i zupełnie inny niż wszyscy, którzy mnie otaczają”
• „Przecież tęsknię do niezwykłości. Wstając rano, przychwytuję się na nadziei, że ten właśnie dzień przyniesie coś, czego się nie spodziewam”
• „Może to deszcz, nie łzy, przecież ja nie płaczę, dlaczego miałbym płakać, kiedy wierzę, bardzo mocno wierzę, że będzie tak, jak sobie wyobrażam”
• „Jest za dużo osób, które czytają tylko to, co...

Halina | 2012-03-03
Przeczytana: grudzień 2011

Bardzo ciekawa książka. razem z Wojtkiem często zastanawiałam się nad sensem życia, nad miłością, czym jest i jaka być powinna. Po tych przemyśleniach doszłam do bardzo wielu wniosków. Lubię psychologiczne książki. Wojtek jest dojrzały jak na swój wiek, bo po głębszym zastanowieniu potrafi stwierdzić, że jest jeszcze dzieckiem.
Książka ta wprowadza też w melancholijny, a jednocześnie radosny nastrój. Wycisza. Gorąco polecam.

Justyna | 2011-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2011