83-205-3665-0
Barbara

...

keys | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Lubię sobie czasami poszperać w bibliotece i wyszukać do czytania jakąś starszą pozycję, coś nie oklepanego i nie rekomendowanego.

Tym razem trafiłam na "Cierpki owoc...". Książka bardzo monotonna, w zasadzie nic takiego się nie dzieje, co nie pozwalałoby na oderwanie się i pochłanianie kartka za kartką. Tak naprawdę byłabym ją pewnie odłożyła, ale po połowie zainteresowały mnie losy bohatera i dlatego wytrwałam do końca.
Akcja rozgrywa się około 40 lat temu, głównie na wsi, skąd zaczyna się powoli ucieczka młodych ludzi do miast. Poznajemy dylematy dzieci i młodzieży, czy zostać na wsi i przejąć gospodarstwo po rodzicach i dziadkach, czy wbrew woli najbliższych uciekać i spełniać swoje marzenia.
Niby tylko 40 lat a jak odległy i nieprawdopodobny świat.

KornFanHead | 2012-02-01
Przeczytana: 2003 rok

Czytałem ją dawno temu ale pamiętam, że to dość ciekawa historia od dzieciństwa do dorosłości. Dziś zapewne inaczej rozumiał bym tę historię ale wtedy sam utożsamiałem się z tym jak główny bohater wychowuje się na wsi, jak patrzy na świat i jakie ma marzenia.
Może dzieło nie porywa i nie wciąga bez reszty ale na pewno skłania do przemyśleń.

Marta | 2016-11-06
masowa237 | 2016-09-25