Piętno stokrotek

Wydawnictwo: Amber
Daisychain
morderstwo
ola161

Logan Finch osiągnął to, o czym marzył. Ma pieniądze, prestiż, perspektywę awansu na partnera w największej kancelarii prawniczej w Glasgow. Lecz wciąż nie może zapomnieć o kobiecie, która opuściła go bez słowa przed dwunastu laty. Nagle znów słyszy o Pennelope. Od policji: Pennelope została zamordowana. Miała jedenastoletnią córkę, która zniknęła... Żeby ją odnaleźć, Logan musi zaryzykować wszystko. I stanąć przez wyborem pomiędzy prawem a sumieniem...

wolfie | 2014-05-05
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2014

"Ludzie są skłonni płacić, żeby dostać to, co najlepsze, w każdej dziedzinie życia, a nie ma nic cenniejszego niż własne życie."

Początek książki zapowiadał się niezwykle obiecująco. Szkoda, że zawiodłam się dalszą częścią. W środku akcja gwałtownie zmieniła tempo i wlokła się niemiłosiernie.
Bardzo podobała się trzecioosobowa narracja - dzięki temu mogłam obserwować wydarzenia z punktu widzenia Drake. Za to plus.
Generalnie, oceniam książkę jako dobrą. "Piętno stokrotek" nie wymagająca i nie zobowiązująca lektura na wieczór.

"Nie ma granicy okrucieństwa człowieka wobec człowieka. Taka jest prawda."

Gośka | 2012-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Morderstwo,porwanie,rosyjska mafia.Na Logana-prawnika z Glaskow- spada niewiarygodna wiadomość o śmierci jego ukochanej sprzed laty,o której nigdy nie udało mu się zapomnieć. Co gorsze okazuje się,że ma córkę,o której istnieniu nie miał pojęcia,a która została porwana.Kto za tym stoi i czego chce od niego?Tego się musi dowiedzieć.I musi odzyskać córkę.Za wszelką cenę.
Książka jest ciekawie napisana,ma wartką akcję.Narracja jest prowadzona zarówno ze strony Logana,jego córki jak i porywaczy.Fajny kryminał na jedno popołudnie.

Cosmo | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Bardzo ciekawa historia o utraconym uczuciu, które w pewnym sensie wraca po latach ze zdwojoną siłą, a żeby ją odzyskać Logan jest w stanie poświęcić wszystko...

MoniS | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Ostatnio z przyjemnoscia wrocilam do tradycyjnych ksiazek. Nie obrazilam sie na mojego Kindelka, co to to nie! Ale zatesknilam za waga ksiazki w rece, zapachem kartek (tak, tak jestem z tych co wachaja ksiazki i wcale sie tego nie wstydze!) a biorac jeszcze pod uwage ze zapisalam sie do nowej biblioteki w okolicy mojej pracy to mialam swietna okazje zeby cos pozyczyc. Sprobowalam jeszcze czegos co nie jest do mnie podobne - czytalam ksiazki po kolei, systematycznie jedna po drugiej z tych co pozyczylam, nie mieszajac tych tradycyjnych z tymi na Kindelku. Tak wiec po 'Rudowlosej' przyszla kolej na 'Prawdziwe klamstwa' a pozniej 'Pietno stokrotek'.
Sam tytul jest juz nietypowy. Dwa zupelnie mozna powiedziec nie pasujace do siebie slowa. Pietno kojarzy mi sie z jakas skaza, czyms co nas przesladuje cale zycie na co jestesmy skazani, to znak, ktorego nie mozemy sie pozbyc. A stokrotki? To kwiat - delikatny i slodki. Kojarzy mi sie z niewinnoscia i dziecinstwem. Z wyliczanka - kocha,...

Orlica | 2013-05-17
Na półkach: Kryminały, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 maja 2013

Pierwszy raz miałam styczność z tym autorem i myślę, że chętnie przeczytałabym coś jeszcze :)
Powieść napisana jest świetnie, trzyma w napięciu. Powiedziałabym, że to powieść akcji, a nie thriller, ale i do tego opisu pasuje. Bardzo podoba mi się kreacja głównego bohatera, który nie jest idealny, przerysowany i nie staje się supermanem z prawnika z dnia na dzień. Na początku można się trochę pogubić w postaciach, a niektóre z nich kojarzą się jednoznacznie z konkretnymi osobami (np. wielki czarnoskóry żołnierz o nazwisku Washington czy teksańczyk... Tom Hardy ;)) - nie wiem, czy to celowy zabieg, ale średnio mi się to spodobało, choć postaci same w sobie ciekawe.
Ogólnie mówiąc - książka dobra, ale nie rzuciła mnie na kolana i nie będę do niej wracać.

Lady-Scorpion | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

~Żeby ją uratować nie cofnie się przed niczym~

"Powiedz mu. Oparła głowę na jego ramieniu - jej oddech ciepły niczym pieszczota na wilgotnej skórze, jego pot jak morska woda na jej wargach. Jej ciepło wniknęło w niego głęboko, rozlało się po kościach. Wsunęła dłonie w jego ręce i ścisnęła mocno jak gałęzie dębu ocierające na zewnątrz o ścianę mieszkania. Powiedz mu (...) Poczuł, jak jej mięśnie się napinają, i wziął to za pożądanie. Pochylił się nad nią, jego język wśliznął się między jej wargi do ciepłego wnętrza ust. Powiedz mu, wszystko będzie dobrze, pomyślała. A potem omal się nie roześmiała. Co za naiwność! Właśnie skończyli Uniwersytet Strathclyde i oboje planowali karierę w swoich dziedzinach - prawie i architekturze. Tego chciała - kariery - a nie męża i dziecka. Wiedziała, że to samolubne, ale wciąż łapała się na tym, że go odpycha. Jak niby mieliby wychować dziecko?"

Dziewczyna Logana Fincha opuściła go bez słowa. Nie wiedział co się z nią dzieje, czy ułożyła sobie...

EM_KA | 2013-12-29
Przeczytana: 2013 rok

Świetna

Ilona | 2012-02-27
Przeczytana: 23 lutego 2012

Polecam książkę czyta się szybko i z każdą następną stroną chce się jak najszybciej dowiedzieć, co się stanie za chwilę.. wciągająca

Monixonn | 2016-07-29

Niezbyt ciekawa. Akcja wlekła się niemiłosiernie. Spodziewałam się czegoś lepszego

manna | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016