Tożsamość

2011-04-20
978-83-7508-355-2
Bożena Sęk
tożsamość didier

Ciekawy pomysł na książkę, chociaż bardziej przypomina ona zarys - plan na tworzoną powieść. Opisaną historię można było spokojnie rozbudować, dodać charakteru, emocji.
Gdy zorientowałam się kim jest ostatecznie główny bohater mimowolnie skojarzyła mi się inna książka 😉😁

Bardzo ciekawa, plot twist mnie kupił.

Bardzo ciekawa, plot twist mnie kupił.

Pewnie film tak, ale nie każdy czytał książkę. Powiem Wam, że to pierwsza książka, którą przeczytałam PO filmie. .
Za każdym razem staram się najpierw czytać książkę a potem film. Tym razem było inaczej. .
Martin Harris budzi się że śpiączki po wypadku samochodowym, którego doznał po przyjeździe z żoną do Paryża. Doskonale pamięta gdzie mieszka, a gdy się tam udaje, otwiera mu obcy mężczyzna a żona zachowuje się jakby co nie znałam. O co chodzi ? Co się dzieje ? Przecież jest znanym naukowcem? Dlaczego nikt bo nie rozpoznaje. Zaczyna się dramatyczna walka aby udowodnić, że jest Martinem Harrisem. Ale czy na pewno ?

Powiem Wam, że czytanie po filmie nie jest już takie przyjemne. Cały czas widziałam przed oczami Liama Neesona. 🤣🤣🤣

Przypomina bardzie scenariusz filmu niż książkę. Wciągająca historia choć zakończenie w stylu 'jestem amerykańskiem szpiegiem' było dla mnie rozczarowaniem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiedziałam o istnieniu filmu, ale jeszcze go nie oglądałam. Na książkę natrafiłam przypadkiem w bibliotece.
"Tożsamość" przeczytana, na pewno obejrzę film.
Co do książki, wciąga i szybko się czyta. Jest krótka, ale ciekawa i nie można się oderwać. Ale... pomimo tego, że historia była dobra, i bardzo mi się podobała. To po przeczytaniu, mam jakiś mieszane uczucia. Niby wszystko logicznie wyjaśnione, to jednak to zakończenie mnie nie zaszokowało ani nie wzbudziło żadnych emocji. Może po prostu nie porwała mnie choć była ciekawa, i intrygująca. Przeczytać można ;)

"Tożsamość" przeczytana, na pewno obejrzę film.

Trzyma w napięciu do końca. Warto przeczytać jeśli się lubi kryminały.

Trzyma w napięciu do końca. Warto przeczytać jeśli się lubi kryminały.

Thriller oparty na interesującym pomyśle. Protagonista wychodzi ze szpitala, a tu okazuje się, że jego żona mieszka z jakimś obcym facetem, który wszędzie podaje się za bohatera. Nawet dokumenty ma i bezczelnie je okazuje. Ukradli mu tożsamość! Protagoniście nikt nie wierzy, policja każe nie zawracać głowy, a lekarz przebąkuje coś o podróżach poza ciało i opętaniach. Główny wątek nasuwał skojarzenia z "Tożsamością Bourne'a", ale podejście jednak całkiem inne.

O dziwo — jak okazuje się na końcu — istnieje niemetafizyczne wyjaśnienie całej tej sytuacji. To rozwiązanie sprawia, że finisz zaskakuje. Lubię to uczucie, kiedy nagle kawałki układanki zaczynają pasować, a obrazek w ogóle nie przypomina pierwotnych założeń. Za to plus.

Więcej szczegółów tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2018/10/tozsamosc-nietuzinkowy-pomys.html

Spodziewałam się naprawdę dobrego thrillera, a tymczasem krótką i mało wiarygodną według mnie lekturę. Niespecjalnie trzymała mnie w napięciu i jak na thriller... Słabo. Jakoś tak nic nie trzymało się "kupy".

Świetny,wciągajacy thriller,mimo że w pewnym momencie troszkę się pogubiłam,ale i tak polecam.Teraz kolej na film i porównanie ;-)

Najpierw widziałam film. Zachęcona sięgnęłam po książkę. Wciągnęła mnie, choć muszę przyznać, że jednak film bardziej mnie porwał. Jakoś lepiej go zrealizowali mimo iż zmienili treść książki.

• Przeczytane w 2013
  • Przeczytane w 2011