Czerwone krzyże

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieść o korsarzu Janie Martenie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320708176
Czerwone, krzyże
przygodowa
dona

Trylogia Opowieść o korsarzu Janie Martenie - drugi tom cyklu powieściowego Janusza Meissnera Czarna bandera, Czerwone krzyże, Zielona brama). Współtworzył także scenariusze filmowe (Orzeł, Sprawa pilota Maresza, Wraki), a na podstawie jego powieści powstał film Skarb kapitana Martensa. Niektóre z książek zostały przetłumaczone na kilka języków.

Roman Dłużniewski | 2016-12-16

Dalsza część przygód Jana Kuny zwanego Martenem. Kuna wraca na morze, na Zephyra. I walczy z Hiszpanami. Będzie krwawo. Koniecznie!!

benia86 | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Tom drugi bardzo udany- Marten powraca na morze i pod żagle Zefira- tym razem ściera się z Hiszpańskimi okrętami, z miłością i ze swoim długoletnim wrogiem. Pierwszy tom był bardziej "przygodowy", ten jest bardziej "wojenny", ale wciąż jest bardzo ciekawie, wciąż czyta się jednym tchem, wciąż jest to w prost czarująca książka.Zaczynam lubić te "morskie opowieści" ;). POLECAM BARDZO!!!

drobnypijaczek | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

I oto mamy kolejną odsłonę przygód Kuny. Więcej przygód, więcej okrętów, więcej żagli, więcej pościgów, więcej walki. I tylko szkoda, że tak szybko skończyłem czytać. Naprawdę świetna przygodówka, do poczytania w upalne lato. Można się zapomnieć... I zastanowić jaki wielki i piękny był świat, bez telefonów komórkowych internetu, ale z żaglami pełnymi wiatru i pomysłami do zrealizowania. Polecam, każdemu komu zdaje się, że w obecnej chwili wyczerpała się już formuła naszej rzeczywistości i powoli zaczyna ich dusić telewizyjna papka.

Nitager | 2016-06-16

Autor w dalszym ciągu trzyma poziom. Tutaj zaczyna być bardziej krwawo, bowiem życie kapra Jej królewskiej Mości nie jest usłane różami. to ciągła walka, głównie z Hiszpanami. Akcja nieco przyspiesza, trup ściele się gęsto.

Druga, po "Czarnej Banderze" część "Opowieści o korsarzu Janie Martenie".

Bietka | 2017-02-03
Przeczytana: 01 stycznia 2011