Dziewczyna spoza szlaku

Agencja Wydawnicza Morex
1994-05-19
1990-01-01
Maciej Tutak
dziewszyczna spoza szlaku szlak wilk niedźwiedź przygoda

Spoko odmulacz .

Spoko odmulacz .

Jest ok:)

Jest ok:)

Dobry materiał na film. Tylko zmienić wiek bohaterów.

Dobry materiał na film. Tylko zmienić wiek bohaterów.

W sumie osiem gwiazdek, uważam że bardzo przyjemna książka i w końcu czułem jakieś zaskoczenie fabułą, nie była aż tak oczywista.
Klasycznie curwoodowskie opisy przyrody urzekają wpleciony był lubiany przez niego motyw dwóch charakterystycznych zwierząt z charakterystycznym imieniem. Ja takie smaczki bardzo lubię. Polecam^^

Choć nie ukrywam zachodzą pewne zdarzenia, które są niepokojące a także takie które są wręcz na siłę i trochę takie niepasujące.

Choć nie ukrywam zachodzą pewne zdarzenia, które...

Książka, która mocno się zestarzała. Z jednej strony Kanada, dzikość, krajobrazy, zwierzęta, mróz, które nigdy się nie znudzą, szczególnie w dobie zmiany klimatu i ograniczeń dla podróżnych. Z drugiej naiwność, z początku płynąca cieniutkim strumyczkiem, który pod koniec przybiera rozmiary co najmniej Wisły. Trudno jest to źle oceniać, bo świat od czasu kiedy pisana była książka zdążył wiele razy wywrócić się do góry nogami.
Z drugiej strony, wydaje mi się że ludzie na przestrzeni wieków niewiele się zmienili i że te ponad 100 lat temu relacje międzyludzkie nie były tak cukierkowe, szczególnie na dalekiej północy. Na koniec trzeba współczesnego czytelnika lojalnie ostrzec, że trudna do przełknięcia może być obyczajowość wątku miłosnego. Podsumowując: jako fanka Szarej Wilczycy i Bariego mam bardzo mieszane uczucia.

Od "Lowcow Wilkow" zaczela sie moja przygoda z Curwodem. Dostalem ja w ladnej, twardej oprawie od rodzicow na dzien dziecka bo w czasach mlodosci mojego ojca ksiazki tego pisarza byly popularne. Wspaniale bylo przeniesc sie oczami wyobrazni w te wspaniale miejsca i przezywac niesamowite przygody z bohaterami. Wiele ciekawostek z tamtych czasow zawartych w kazdym rozdziale o ktorych nigdzie nie przeczytasz np cena za futro ze srebrnego lisa. Dzis posiadam wszystkie jego ksiazki na polce przetlumaczone na jezyk polski. DZIEWCZYNA SPOZA SZLAKU (org tytul "The Courage of Marge O'Doone" ) to jedna z moich ulubionych ksiazek Curwooda bez watpienia. Jest w niej wszystko czego czytelnik moze oczekiwac od dobrej ksiazki tzn. wciaga od pierwszej strony, nie chce jej sie odlozyc na polke czy chetnie do niej wraca po jakims czasie. Jest to typowy styl pisarski Curwooda na ktory skladaja sie piekne opisy przyrody i krajobrazow, milosc do natury, walka dobra ze zlem w imie wartosci I honoru , prawdziwa milosc ktora zawsze zwyciezy jakiekolwiek przeciwnosci losu, moralne zasady, szlachetnosc ludzi i zwierzat, ponadczasowe wartosci ,poscigi, ucieczki, walka w obronie slabszych i pokrzywdzonych, niepisane prawo dalekiej polnocy, ciekawostki z zycia zwierzat I ludzi na tamtych obszarach I oczywiscie tajemnica ktora trzyma czytelnika w napieciu do ostatniego rozdzialu. Szkoda ze tak wspaniale ksiazki nie sa juz popularne w dzisiejszych czasach, ale pojawilo sie swiatelko w tunelu! . Agencja wydawnicza LTW wypuscila 3 nowe ksiazki nigdy wczesniej nie publikowane tzn Niebezpieczny szlak, Kraj Boga i kobieta oraz Honor wielkich sniegow (a takze Dolina Smierci po raz pierwszy przedrukowana od czasow dwudziestolecia miedzywojennego) . Jest wiec nadzieja, zachecam do kupowania przez ltw.com.pl. Pozdrawiam milosnikow J. O. Curwooda i do zobaczenia na szlaku!

Ciekawa przygoda na północy. Zima, mróz i zaprzęg psów. Piękna dziewczyna i zwierzęta. Jednak różnica wieku między bohaterami nie daje mi spokoju. Także ryzyko podjęte przez bohaterów, aby wrócić do Gniazda mimo pewnej przewagi liczebnej antybohaterów. Poświęcenie dla informacji, ale ryzyko dla życia. Czy słuszne?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jestem pewna czy ta pozycja nie widnieje też pod inną nazwą. Książka wspaniała. Tylko Curwood umiał tak pisać. Każda jego pozycja to arcydzieło.

Całkiem przyjemna przygodowa książka "w starym stylu" dla młodszych i starszych. Indiańskie klimaty, przyroda, przygoda, tajemnica, uczucie, więź między ludźmi i zwierzętami. Trochę bajka na Dzikim Zachodzie.

nawet niej 1 gwiazdka a 0

nawet niej 1 gwiazdka a 0