Żądło Genowefy, L-jak Lucy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Żądło, Genowefy, Lucy

Inne wydania

Pierwszego września 1939 roku niemiecki pancernik Schleswig-Holstein otworzył ogień na Westerplatte, rozpoczynając tym samym jedną z najokrutniejszych wojen w dziejach ludzkości. Pomimo dzielnego przeciwstawiania się naporowi wroga, decyzją najwyższych władz Wojsko Polskie zostało wycofane do Rumunii. Widząc nadzieję na walkę z nazistami przy użyciu alianckich samolotów, lotnicy postanowili zbiec do Francji. Stamtąd trafili do Wielkiej Brytanii, zasilając szeregi RAF-u, by później utworzyć legendarne dywizjony, których waleczność i oddanie miały zmienić losy wojny. Wszyscy marzyli o jednym a ujrzeć w celowniku bombowym Berlin.Powieść Janusza Meissnera jest historią porucznika Herberta, który wraz z kompanami porzuca rumuńską niedolę i ponownie staje w szranki z niemieckim zagrożeniem. Żądło Genowefy i L-jak Lucy to doskonałe powieści przygodowe. Napisane żywym i humorystycznym językiem, nasycone doświadczeniami pilota II wojny światowej, stanowią kanon literatury lotniczej.

Roman Dłużniewski | 2016-11-29

To były czasy!! Kilkunastoletni chłopak zaczytany w książkach Meissnera. Barwnie, z humorem opisywane wyczyny polskich lotników. Warto!!

tom86tbg | 2015-09-01
Przeczytana: 25 lipca 2015

Książkę nabyłem przez przypadek w jednej z tanich księgarni dosłownie za parę złotych.
Co mnie skłoniło do zakupu: to przede wszystkim poruszona tematyka oraz postać samego autora.

Zawiera w sobie dwie osobne powieści z czasów wojennych. Obydwie opowieści dają nam żywy obraz naszych dzielnych lotników walczących podczas II wojny światowej.

Pisana przez osobę wielokrotnie odznaczaną najwyższymi medalami państwowymi za odwagę wykazaną w walce.
W tej książce czuć każdy nalot, każde zwycięstwo i niepowodzenie, radości i smutki. Dawno nie czytałem książki, która przekazuje tak szczerze i naturalnie wszystkie uczucia towarzyszące bohaterom.

Dla osób zainteresowanych tematyką pozycja obowiązkowa.

Dla autora wielki szacunek za talent pisarski i tak piękne przekazanie tych historii.

Chwała bohaterom!

Zarcikkosmonaucik | 2016-11-04