Różowe gołębie i złote nietoperze

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Golden Bats and Pink Pigeons
83-7255-851-5
Mauritius, przyroda,
czupirek

Gerald Durrell, zoolog, organizator wypraw do wielu egzotycznych zakątków świata i łowca rzadkich, ginących gatunków zwierząt, popularny autor książek (m.in. „Moja rodzina i inne zwierzęta”, „Moje ptaki, zwierzaki i krewni”, „Menażeria”, „Przeciążona arka, „Nowy Noe, „Ogary z Bafut”), w „Różowych gołębiach i złotych nietoperzach” z właściwym sobie humorem opisuje pobyt na wyspie Mauritius i pobliskich wysepkach, gdzie oprócz gołębi i nietoperzy odławia także śligi, gekony i węże boa. Spotyka się z sympatycznymi tubylcami, korzysta z ich życzliwości i pomocy, nurkuje pośród raf koralowych, by potem w książce barwnie opisać piękno bujnej przyrody i opowiedzieć wiele nieprzewidzianych, ekscytujących przygód.

lasius_niger | 2012-07-17
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo dobra, jak to zawsze u Durrella.

Johel | 2016-04-12
dziobak | 2016-02-15