Ogród bogów

Gerald Durrell Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Trylogia z Korfu (tom 3) literatura piękna
The Garden of the Gods
literatura piękna
2021-03-10
Ewa Horodyska
powieść angielska Grecja zoologia Korfu fauna flora

Błękitne niebo, kwitnące kwiaty nad głową i tak można się zagłębiać w ostatni tom Trylogii z Korfu. Po prostu kocham te książki i nie dość, że zajmują bardzo ważne miejsce na mojej półce to rozgościły się też w moim sercu.

Gerald Durrell z perspektywy dorosłego człowieka wspomina w nich swoje szczęśliwe lata, gdy jako dziecko przeprowadził się z braćmi, siostrą i matką na...

Całą trylogię przeczytałam w zimie i dzięki tym książkom mogłam wtedy "wygrzać się na słonecznym Korfu". Oprócz niezwykłych opisów przyrody, zabawny opis rodziny i przyjaciół, a może kolejność jest inna ;)

Część z nas ma zapewne w pamięci pewną szczególną przestrzeń, do której czasem wraca, żeby poczuć się bezpiecznie, zapomnieć o problemach. Prawdopodobnie takim konstruktem pamięci będzie kraina dzieciństwa, w której zatarły się złe wspomnienia, fragment rzeczywistości sielankowej pełnej przygód i śmiechu. Nie każdemu to szczęście było dane, na pewno nie w takim stopniu, w...

Kocham tę serię miłością wielką, przeogromną.
Ogród bogów to genialne wprost zakończenie Trylogii Korfu. To niesamowita opowieść o wyjątkowej, ekscentrycznej, mądrej, wrażliwej i kochającej się brytyjskiej rodzinie, która po różnych życiowych zawirowaniach zamieszkała na Korfu.
Początek tej historii i jej dalszy ciąg możecie poznać w dwóch wcześniejszych częściach serii,...

Świetna ksiazka pod kazdym wzgledem

Dobra na smutki, może nie wybitna ale dla czytelników pozostałych części lektura obowiązkowa

Prześwietnie i dowcipnie Durrell opowiada o swoich fantastycznych zwierzakach i krewnych. polecam!

Szkoda, że to ostatnia część opowieści o przygodach na Korfu. Szkoda, że to Korfu z opowieści już nie istnieje. Autentycznie było mi smutno, że się skończyło - zarówno umilacz drogi do pracy, jak i beztroska rodziny autora.

Genialny Durrell! Polecam gorąco!

• 2021
  • Mam
  • Przeczytane w 2018
  • Literatura angielska
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • Przeczytane w 2015

Dodaj cytat z książki Ogród bogów