Ślub Księżniczki Leii

Wydawnictwo: Amber
The Courtship of Princess Leia
star wars
Drzewko

Ksieżniczka Leia i sprzymierzeni toczą walkę z rozproszonymi siłami Imperium, dowodzonymi przez podstępnego Zsinja. Leia w poszukiwaniu środków na prowadzenie wojny rozważa możliwość poślubienia urodziwego i bogatego księcia Isoldera. Na wieść o tym zakochany w księżniczce generał Han Solo porywa Leię i uprowadza ją na tajemniczą planetę Dathomirę...

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bogdan Brykman | 2016-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Powiem tak podobała mi się ta część gwiezdnych wojen.

Sebastian Janek | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Standard nad standardy. Wolverton pisze zupełnie przeciętnie. Historia rozgrywa się w dość jednoznacznie przewidziany sposób - można by powiedzieć, że jeśli czytało się inne klasyki EUSW to czytało się je wszystkie, w tym niniejsza powieść nie skrywa już żadnych tajemnic.

Największą zaletą powieści jest opis tego jednego konkretnego świata - Dathomiry. Planeta znana dobrze z animowanego serialu "Wojny Klonów". To na niej siedzibę swoją miały różne klany wiedźm. Ale dwa z nich były najpotężniejsze - Klan Śpiewającej Góry, oraz Klan Sióstr Nocy. Członkinie obu tych grup potrafią w pewnym ograniczonym stopniu władać Mocą. W serialu poznaliśmy klan Sióstr Nocy. Z planety pochodzili m.in. Savage Opress, jego brat Maul oraz Asajj Ventress. Na planecie w stanie wolnym żyły rancory, ale dlatego, że rozbił się tam ich transport.

O postaciach, czy prowadzonej akcji nie ma się co rozpisywać. Albo akcji nie ma, albo jest sknocona, a same postacie wydają się być jakby z tektury. Ich wyczynów...

Iza | 2015-10-06

Nie dłużyła mi się tak niesamowicie jak pierwsza część. Brakuje mi tylko akcji, która jest zawarta w dwóch trylogiach filmowych. Ogólnie rzecz biorąc, lekka, do przeczytania na weekend.

ukasz531 | 2012-07-23
Przeczytana: kwiecień 2012

"Ślub księżniczki Leii" to dość przyzwoita pozycja w starwarsowym uniwersum. Nie ma tu pojedynków na miecze świetlne czy klimatu jak w "Darth Banie", ale jest za to sporo humoru i niezła historia. Książka niczym nie zaskakuje, niczym nie zachwyca - po prostu nieźle się ją czyta.

Puchacz | 2017-05-08
Nomi | 2017-04-18