Żelazna Pięść

Wydawnictwo: Amber
Iron Fist
star wars, x-wingi, x-wings
Drzewko

Z pokładu "Żelaznej Pięści", swego okrętu flagowego, lord Zsinj prowadzi podbój galaktyki. Eskadra Widm dostaje nowe zadanie: udając piratów, uderza na planety zajęte przez Zsinja i przechwytuje najszybsze myśliwce imperialne. Jej piloci są tak dobrzy, że Zsinj składa im propozycję: porwanie gwiezdnego superniszczyciela konstruowanego w stoczniach Kuat...

Janush Jarosh | 2014-08-14
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

X-Wingi VI - Zelazna Piesc. Szosta czesc z 10 (dotychczas). Dalsze losy eskadry widm, do oddzialu dolaczaja trzy nowe osoby. Majac informacje, ze Zsinj gromadzi sily w postaci pirackich oddzialow, eskadra postanawia podszyc sie pod jeden taki oddzial. Tytulowa Zelazna Piesc to superniszczyciel Lorda Zsinja. Gara Petothel ocalala czlonkini zalogi Nieublaganego (imperialny gwiezdny niszczyciel zniszczony w piatej czesci) pod przybrana postacia Lary Notsil wkrada sie w laski eskadry Widm.
Ksiazka trzyma klimat poprzedniej czesci, gdzieniegdzie dluzyzny, opisy walk nadal nie w moim guscie. Poziom okolosredni.

Piettrucha | 2013-10-20

Mam bardzo dużą słabość do wszystkich książek z serii X-wing więc nie będę zbyt obiektywny w swojej opinii, jednak wydaje mi się, że warto przeczytać książki o Eskadrze Widm. Jest to zdecydowanie odmienne podejście od tego jakie pokazał Stackpole w serii o Łotrach, jednak nie można powiedzieć, żeby było gorsze. Widma to zupełnie nowa jakość - fabuła jest interesująca, mamy może więcej strzelania, więcej akcji wywiadowczych, ale autor nie zapomina również o starej dobrej walce w przestworzach! Polecam!

Michal2222 | 2016-10-09
Przeczytana: 13 października 2016