Nawałnica

Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 3) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Tempest
Star Wars, Gwiezdne wojny
Drzewko

Gdy podział pomiędzy Sojuszem Galaktycznym i jego zbuntowanymi członkami zamienia się w otwartą bitwę, nowe władze Korelii wymyślają desperacki plan wciągnięcia Konsorcjum Hapańskiego do walki po swej stronie. Intryga ta stawia jednak dylemat moralny przed Hanem i Leią Solo, którzy nie mogą znieść celowego rozprzestrzeniania wojny oraz planu zamordowania hapańskiej królowej-matki, byłej Jedi - Tenel Ka. Biorąc na siebie ciężar uratowania jej życia, a także życia jej córki, Allany, małżeństwo Solo wywołuje istną burzę chaosu, która obróci przeciwko nim ich dzieci, a także wciągnie Luke'a Skywalkera w walkę z jego głównym przeciwnikiem. Ich samych zostawi natomiast na łasce jednego z najstarszych i najbardziej śmiercionośnych wrogów Rycerzy Jedi.

wiejskifilozof | 2016-07-11

Niech ktoś szybko pomyśli,o zrobieniu filmu z tej książki.
Coś bardzo fajnego :-)
Nowi dla mnie bohaterowie,których nie było w filmach.
Nowa broń,choćby bicz świetlny.
Mnóstwo obcych ras,pościgi.Laserowe strzelnianki.
Nawałnica,to dla fanów Gwiezdnych Wojen.Jak czysta poezja.

Hari_Seldon | 2017-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Dalszy ciąg wojny domowej. Siły Sojuszu Galaktycznego oraz Korelii walczą o zyskanie Konsorcjum Hapańskiego jako sprzymierzeńców. Leia i Han decydują się na bardzo ryzykowny plan.

W tomie powraca parę postaci zarówno tych znanych z prequeli, jak i wcześniejszych książek. Powrót postaci filmowo-serialowej jest bardzo miłym i przyjemnym nawiązaniem, ale z kolei sięgnięcie po pewną bohaterką uważaną za zmarłą uważam za kiepski – już wcześniej nie była zbyt ciekawa, ale teraz robi się z niej typowy czarny charakter. Jeżeli już mowa o antagonistach, to niestety znana z dwóch poprzednich tomów przeciwniczka wydaje się tutaj bardzo nieporadna i bardziej niezamierzenie śmieszna niż złowroga. Aż szkoda pisać o żałosnej nowej postaci, którą jej dali do pomocy… Dobrze, że przynajmniej w końcówce zastosowano pewien bardzo odważny zabieg jeżeli chodzi, o jedną z tych bohaterek, więc być może następnych tomach będzie coś ciekawszego.

Książka wypełniona jest masą wątków, które niepotrzebnie...

Bandziorno | 2013-12-21
Na półkach: Przeczytane, Gwiezdne wojny
Przeczytana: 21 grudnia 2013

W tej części dużo się dzieje, nawet trochę trudno nadążyć, ale znudzić się ciężko. Byłaby nawet bardzo dobra, gdyby nie tragiczne tłumaczenie i wydanie. Nie wolno (!) mylić mocy (np. silnika) z Mocą (wszechobecnej przenikającej wszystkie istoty itd.) Poza tym literówki i koślawe tłumaczenie, zdradzające brak znajomości poprzednich części przez tłumacza, lekko utrudniają czytanie.

Immanuel_Thrawn | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars