Zdrada

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 1) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Betrayal
Star Wars, Gwiezdne wojny

Galaktyce zagraża kolejna straszliwa wojna. Dotychczasowi przyjaciele mogą się stać przeciwnikami. Żeby temu zapobiec, Jacen Solo nie zawaha się zabijać. Wkracza na mroczny szlak, który może go zaprowadzić w objęcia Ciemnej Strony Mocy.

Hari_Seldon | 2016-04-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Początek nowej serii. Narasta konflikt pomiędzy Sojuszem Galaktycznym, a planetami układu Koreliańskiego. Przyjaciele i krewni będą musieli opowiedzieć się po różnych stronach barykady, a we wszystko wmiesza się Ciemna Strona Mocy. W książce powracają elementy z trylogii Koreliańskiej stacja Centerpoint czy postać Thrackana Sal-Solo. Szczególnie przejmujące jest to w jaki sposób poradzono sobie z obsługą pod nieobecność Anakina i to czym się to kończy. Thrackan jako przeciwnik z jednej strony wydaje się prostakiem, ale z drugiej strony jest całkiem sprytny – całkiem ciekawy antagonista, ale przyćmiewa go postać z drugiego wątku, związana z tajemnicami Sithów. Ta warstwa fabuły jest naprawdę wciągająca, szczególnie w końcówce – pozwala spojrzeć inaczej na to co do tej pory wiedziano o Sithach i doprowadza do przemiany jednego z głównych bohaterów. Poza tym podobał mi się podział bohaterów w tym konflikcie – podobnie jak w życiu sytuacja wcale nie jest czarno-biała, a są to jedynie...

Immo | 2015-02-08

Technicznie raczej bez zarzutu, bo autor wie, jak pisać i uwielbiam jego poprzednie dzieła. Tylko, że tłumaczenie i redakcja kuleją. No i ta ogólna tematyka serii, którą Allston otworzył...
Przeczytałem, niewiele pamiętam. Niby ciekawa intryga, ale nic nie wryło mi się w głowę... poza silnym wrażeniem, że gwiezdnowojenna galaktyka nieuchronnie zmierza ku powtórce z rozrywki: oto szlachetny w swym mniemaniu młodzieniec, który wiele widział i wiele wycierpiał, pragnie wierzyć, że cel uświęca środki. Wiemy, jak to się skończy.
Inna rzecz, że okres historyczny, w którym rozgrywa się akcja, jest dla mnie zupełnie nieatrakcyjny, toteż zapewne patrzę tendencyjnie na całą ową serię. I, jak mówię, niewiele z niej pamiętam. Stąd niska ocena.

Bandziorno | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, Gwiezdne wojny
Przeczytana: 20 września 2013

Seria "Dziedzictwo Mocy" zapowiada się bardzo ciekawie. Książka, jak można się spodziewać, nie stanowi całości, ale jest prologiem do dalszych wydarzeń, jak serialowy "pilot". Wydanie jest fatalne, roi się od literówek i koślawych tłumaczeń, ale nie przeszkadza to cieszyć się fabułą.

maciekR2D2 | 2011-07-14
Przeczytana: 07 października 2010

emocjonująca książka bardzo ciekawa i zawierająca zwroty akcji ,polecam

Bodzio13 | 2012-03-22
Przeczytana: 26 kwietnia 2012