Gwiazda Śmierci

Wydawnictwo: Amber
Death Star
galaktyka, wojna, rebelia
Dorota_1988

Senator Palpatine, Mroczny Lord Sithów, przejął kontrolę nad galaktyką. Lecz wie, że tylko absolutny strach zapewni mu niekwestionowane panowanie. Nawet przerażająco okrutny Darth Vader nie jest w stanie stłumić ducha Rebelii. Tak rodzi się straszliwe marzenie Imperatora - budowa gigantycznej bojowej stacji kosmicznej. Najbardziej błyskotliwe umysły i niezwykłe osobowości, najbardziej ambitni...

Najbardziej błyskotliwe umysły i niezwykłe osobowości, najbardziej ambitni i najbardziej zdeprawowani, żołnierze i niewolnicy, szpiedzy i mściciele – ich losy krzyżują się, gdy Gwiazda Śmierci przemierza drogę od dziewiczego lotu do ostatecznego unicestwienia w najmroczniejszym rozdziale historii Gwiezdnych Wojen.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 20011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Karaś | 2015-10-07
Przeczytana: 06 października 2015

Książka kontynuuje tradycję "Opowieści" - zlepek losowych osób z różnych zakątków galaktyki, których życia Moc splotła w jednym względnie krótkim momencie. Przez całą książkę praktycznie nic się nie dzieje. Intrygi? Nie wiem gdzie. Sabotaże? Pfsi. Szkoda. Historia ma potencjał na polityczno-militarnego thrillera, niestety zmarnowany. Co ciekawe, mimo całkowitego braku akcji, napięcia, obcowaniem z powieścią niemalże obyczajową, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Być może to dlatego, że historia poprowadzona jest gładko, lekko, mamy mnóstwo smaczków (szczególnie pod koniec ;), no i, co się rzadko zdarza - w końcu książkę napisaną z perspektywy "tych złych"... w sumie warto przeczytać.

Darkarkcher | 2016-04-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Postanowiłem sięgnąć po tę książkę jako fan wszystkiego w czym można znaleźć postać Lorda Sithów -Darth Vadera . Książka jest dobrze i ciekawie napisana , sama akcja jest świetnie poprowadzona i wzbogacona ciekawymi opisami z perspektywy wielu różnych osób .Książka uzupełnia wiedzę dotyczącą tego co się działo wewnątrz Gwiazdy Śmierci- od tego co myślą osoby tam się znajdujące po to jakich zmian w projektach wymagała . Niestety , w pewnym momencie zauważyłem że większość scen z filmu 'Nowa Nadzieja ' jest tutaj opisana -ciężko było więc oczekiwać jakiegoś zaskoczenia i napięcia .Nie uważam jednak czasu z tą lekturą za stracony .

Immo | 2015-02-06

Ciekawie skonstruowana i nieźle łącząca wątki ze "starych' i "nowych" SW opowieść złożona z historii kilku postaci. Ciekawe studium charakterów, dobrze ukazane "zaplecze" wielkich wydarzeń i cudownie zrealizowane sceny z filmów z perspektywy (właściwie dosłownie) halabardników. Trochę chaotyczna, nieco nierówna i momentami niespójna historia, ale książka zdecydowanie godna polecenia.

Thimburd | 2012-04-04
Przeczytana: 15 marca 2012

Książka dość nierówna, problemem był fakt, że ilość wątków jest po prostu przytłaczająca i początkowo człowiek może się pogubić w tym kto kim jest, jaką ma rangę, gdzie się znajduje i co robił wcześniej. Chyba lepiej by wyszło książce podzielenie tych wątków na opowiadania i stworzenie z tego "Opowiadań z Gwiazdy Śmierci", a na koniec dodając wspólne zakończenie. Wracając do obecnego formatu i do samej fabuły, to książka jest w porządku. Kiedy poznamy już nowych bohaterów to historia wciąga, szczególnie w momentach, kiedy wszystko zaczyna się składać na jedną całość. Na plus na pewno powiązania z filmem "Nowa Nadzieja" i ukazaniem niektórych scen z filmu w szerszej perspektywie. Klimat Oryginalnej Trylogii też można wyczuć, polecam.

noname | 2015-03-02
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Raczej dla fanów Star Wars. Losy różnych ludzi przebywających/pracujących na pierwszej Gwiezdzie Śmierci od jej powstania do zniszczenia. Czyta się dobrze.

Jakub Pras | 2014-08-25
Przeczytana: 2013 rok

Początek dłużył mi się i zdawał się być koszmarnie nudny, ale końcówka wszystko mi wyjaśniła: opisane tło obyczajowe pozwoliło lepiej zrozumieć decyzje bohaterów, nawet jeśli się z nimi nie zgodziłem. Takie sobie czytadełko sf, a niesie wspaniałą lekcję ludologii, naprawdę polecam.

Leniwiec | 2015-02-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2015

Rewelacji nie ma ale warto przeczytać.

Morte | 2016-10-05
Na półkach: Star warsy, Przeczytane

Co za dużo to niezdrowo.

Syki | 2016-11-17
enzo07 | 2016-10-24