Spisek na Cestusie

The Cestus Deception
8324119140
star wars, wojny klonów
Grimgor

Cestus, dawny świat bursztynowych piasków, miedzianych wzgórz i lazurowych jezior, stał się areną groźnego konfliktu. Jego przyczyną jest produkcja śmiercionośnych robotów, które Republika wstrzymała po Wojna Klonów. Separatyści nie zamierzają jednak rezygnować z lukratywnego interesu. Żeby zapobiec międzygalaktycznej katastrofie, Obi-Wan Kenobi podejmuje trudną misję. Nie wie, że kryje się za nią przerażający spisek...

Mamy tutaj Obi Wana, Kita Fisto, robale, węgorze, klony. Można przeczytać dla Kita Fisto.... taaa... nic nie tracicie jak nie przeczytacie.

Dominik | 2012-08-09

Jestem wielkim fanem 'Gwiezdnych Wojen', uwielbiam cały świat stworzony przez Lucasa. Książki pochłaniam, uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy i jeszcze bardziej odkrywać Galaktykę.

Moogwai89 | 2015-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Książka opisuje wydarzenia dziejące się na Cestusie, planecie, która zajmuje się produkcją robotów ochronnych, które po odpowiednich modyfikacjach mogą stać się Zabójcami Jedi. Rada Jedi wysyła tam Obi-Wana, Kita Fisto, prawnika Snoila i grupę żołnierzy-klonów na misję dyplomatyczną. Ich celem jest powstrzymanie planów Pięciu Rodów, najbardziej wpływowej grupy, która faktycznie sprawuje władzę na Cestusie. Nie wiedzą oni jednak, że swoje interesy chce realizować tam także hrabia Dooku poprzez wysłanego przez siebie szpiega.
Pierwsza połowa książki jest dosyć powolna, nudna, akcji jest jak na lekarstwo. Poznajemy intrygi, sieci zalezności, interesów i wpływów na Cestusie. W dalszej części akcja przyspiesza ale tylko odrobinę. Zakończenie natomiast całkowicie mnie rozczarowało i nie było tym czego oczekiwałem. Wygląda to wręcz tak, jakby pisarzowi zabrakło czasu na epickie zwieńczenie fabuły i poganiały go terminy, więc napisał zakończenie w jeden wieczór.
Pomimo słabego zakończenia...

Piotrek | 2012-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Chyba pierwsza książka, która traktuje jednocześnie o Jedi i Armii Klonów. Autor zręcznie połączył oba te wątki, a nawet je poszerzył w stosunku do wcześniejszych tomów serii. Poznajemy Nate'a, szturmowca elitarnej grupy, który stał się "człowiekiem", oraz nie tylko odczuwał zapach spalonego ciała promieniami blastera, ale miłość i potrzebę poświęcania dla drugiego człowieka. Opis jego wewnętrznych przeżyć jest plastyczny i piękny zarazem, jest to plus tej książki. Reszta to polityka i spiski w których musi się odnaleźć Republika by wygrać Wojnę z Konfederacją hrabiego Dooku. Sporo akcji, sporo nieoczekiwanych zwrotów akcji i machania mieczem świetlnym. Polecam.

tracik | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Troszeczkę strzelania, odrobinka walki na miecze świetlne, dość ciekawa fabuła. W sumie dobra książka z uniwersum STAR WARSA

Książka Stevena Barnesa mnie się bardzo podobała. Było w niej sporo nowych rzeczy jak Nexu, hymn Republiki i parę innych wspomnianych akcji jak np. Walka z komórką Komandosów Separatystów. Jednak brakowało rozwinięcia chociażby najmniejszego tych wątków pobocznych by całość stała się pełniejsza, a fabuła sprawiała wrażenie, że sobie czerpie w nieco wcześniejszych wydarzeniach i to się zgrywa ładnie. A niestety tak nie jest. Bo Steven Barnes tutaj jakby wszystko tworzy sam, i mało nawiązuje, a czasem mało wyjaśnia. Mniejsza o to. Wartka akcja i wspaniała przygoda, ciekawa historia planety (nawiązująca do Australii) oraz przede wszystkim lekko filozoficzny charakter całej powieści. W narracji i opisach uczuć bohaterów pojawiają się pytania. Mnóstwo pytań. Na tego kim jesteśmy, czym są uczucia które żywimy, czy nasz żywot jest prawdą, i co nam zostanie jeśli my to nie my. Czyż nie?
Oprócz tych braków to bardzo piękne!

DarthDreamer | 2015-08-11
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Kolejna solidna pozycja z serii. Tym razem głównymi bohaterami są Obi-Wan i Kit Fisto. Sporo akcji, chociaż raczej w drugiej części książki. Nie wnosi zbyt wiele do uniwersum, ale dobrze się czyta.

Girlinthemirror | 2011-07-22
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Trochę dłużąca się, ale dość dobrze napisana książka z SW. Szczególnie podobało mi się ukazanie armii klonów, a w szczególności tego Nate'a.

noname | 2016-03-08
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2016

Mistrz Jedi Kit Fisto (ten zielony z okładki) i Mistrz Obi Wan Kenobi w misji mającej powstrzymać produkcję zabójczych robotów na planecie Cestus. Wydarzenia dzieją się niedługo po filmie "Atak Klonów". Lepszy średniak Star Wars rozbudowujący świat, pokazujący oddzielną historię z czasów Wojen Klonów (tak jak "Próba Jedi"; ksiązki są na zbliżonym poziomie). Książka miejscami jest troszkę "głębsza", pokazuje jednego z klonów szukającego w sobie człowieczeństwa. Niepotrzebnie do ksiązki została doklejona bezbarwna postać Asajj Ventress, zamiast niej mógł już ten Dooku być, który też jest charakterem bez charakteru, ale chociaż w filmie był.

thorin | 2016-11-29