Rozdroża Czasu

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Crosscurrent
Tomek

Ktoś potrzebuje pomocy… Pod wpływem silnej wizji Mocy Jedi Jaden Korr wyrusza na odległy księżyc, żeby rozwiązać zagadkę wzywających go głosów. Podczas wyprawy natrafia na pancernik Sithów sprzed pięciu tysięcy lat. Na jego pokładzie samotny Jedi stoczy pojedynek na śmierć i życie. To jednak nie statek jest największym zagrożeniem, lecz jego ładunek – który czyni wyznawców Ciemnej Strony Mocy niezwyciężonymi…

źródło opisu: amber.sm.pl

źródło okładki: amber.sm.pl

Niewykorzystany pomysł i potencjał.

Książka była genialna pod dwoma względami: łączyła mnóstwo okresów w chronologii Star Wars spajając je w jednym miejscu i przypominając, że to wszystko stanowi jedną całość. Nie mówię tylko o okresie 5000 lat BBY, ale też o wspomnianym Locie Pozagalaktycznym, o miejscu akcji połowy książki czyli bazy Imperialnej z czasów Thrawna, wystąpieniu ukrywających się Sithów którzy pojawią się w komiksowym Legacy czy wspomnianych różnych postaciach i wydarzeniach.

No i poza tym pojawiły się postaci nowe, a głównym rozgrywającym nie byli nudni już Luke Skywalker i Han Solo z żoną - to na plus jako powiew świeżości.

Ale wracam do niewykorzystanego potencjału: oczekiwałem pokazania różnic technologicznych czy kulturowych. Te 5 tysięcy lat to OGROMNY szmat czasu! Wyobraźcie sobie jak żyli ludzie w Polsce taki kawał czasu temu, a w Odległej Galaktyce prawie nic się nie zmieniło!

Powinno być to bardziej uwypuklone, a jedyną różnicą było to, że kapsuła...

MichałEM | 2016-01-12
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Strasznie nierówny tytuł. O ile początek wypada świetnie, przeskoki w akcji są ciekawe i mają sens o tyle im głębiej w Nieznane Rejony tym napięcie siada, a zazębiające się wątki przestają być wiarygode. Mam wrażenie, że materiału starczyłoby na dwie całkiem porządne jak na Starwarsowe realia książki, a otrzymaliśmy takie nie do końca wiadomo co. Dla mnie zawód.

noname | 2016-05-21
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2016

Książka "spoiwo". Łączy wątki książek z serii "Przeznaczenie Jedi", "Zaginione plemię Sithów" i komiksów "Dziedzictwo". Wogóle jest tu bardzo dużo nawiązań do innych książek i komiksów świata Star Wars. Dla fanów to fajna sprawa, ale ktoś kto nie zna uniwersum gwiezdnych wojen, czytając często nie będzie wiedział o co chodzi.
Książka należy do gatunku książek akcji. Od początku do końca są strzelaniny, pojedynki na miecze świetlne, pojedynki myśliwców itp. Opisy różnych rodzajów walk to prawie cała zawartość "Rozdroży czasu".

Marianus | 2015-01-06

Przekombinowana za bardzo.