Gdy niebo zstąpiło pod ziemię

Tłumaczenie: Danuta Lesisz
Wydawnictwo: Via Nova
Himmel war unten
fck

Wspomnienia żołnierza Luftwaffe, który przeżył obronę i upadek Festung Breslau.

MaciekWroc | 2014-07-15
Przeczytana: 19 lipca 2013

Po książkę powinni sięgnąć przede wszystkim Wrocławianie zainteresowani historią swojego miasta. Ja sięgnąłem dlatego, że mieszkałem w okolicach lotniska na Gądowie i spoglądałem często z zainteresowaniem na wieżę kontroli lotów, która stoi do dziś :).
To autobiografia, a jednocześnie kronika oblężenia Festung Breslau, znakomite uzupełnienie podobnej pomnikowej pozycji księdza Peikerta. Tragedia wojny widziana oczami cywila wcielonego do wojska, który widzi jak w ruinę popada jego dom i jak cierpi ludność Breslau w trakcie wygnania w styczniu 1945 r. na rozkaz gaulaitera Hankego. Pozycja unikalna i warta poznania, nie tylko dla Dolnoślązaków.

bohdanko | 2014-01-08
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Bardzo miła książka, pozwalająca spojrzeć na Wrocław ze strony zwykłego myśliciela, na siłę wciśnietęgo w mundur w ostatnim roku wojny, rzuconego na głęboką wodę w murach przedwojennego miasta. Ból - moim zdaniem zbyt mało nazw ulic czy dzielnic, w których aktualnie rozgrywa się akcja, co bardzo pomogłoby podróży za krokiem bohatera. polecam, w szczególności Wrocławianom ;)

bociek | 2015-03-30
Reindeer | 2014-12-22