Wydawnictwo: Świat Książki
Irenn

Jest rok 1990. PRL zaczyna być historią. "Kapitan Goethe właśnie pali kompromitujące akta, wspominając lata spędzone w IV Departamencie. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych ani żadnej świętości: założył się z kolegą o pół litra, że wydobędzie od pewnego księdza cyrograf o współpracy, podpisany krwią - jak w Fauście. Pojedynek o "duszę" między bystrymi i wykształconymi antagonistami jest bardzo zażarty ... kulisy pracy "bezpieki" w erudycyjnej powieści pełnej sarkazmu i ironii.

UkontentowanyKot | 2014-06-20

Brak mi słów na tą książkę. Po prostu. Niby odległe czasy, PRL, a jednak tak realnie. Tak przyciągająco. Moje klimaty. Tą książkę trzeba przeczytać, nie opisywać i oceniać.

bluekangarooo | 2013-09-11

książka dla erudyty, dla zwyczajnego czytelnika może być nużąca

GruszkaNR | 2011-09-10
Przeczytana: 02 stycznia 2009

Książka ma potencjał, lecz autor nie za bardzo potrafił go wykorzystać. Ciekawa historia przedstawiona w nieciekawy sposób.

| 2012-03-11
Przeczytana: 2010 rok

Książka całkiem niezła, przyjemnie mi się czytało.

blekitna | 2018-01-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017