Gdzie rzeka kończy swój bieg

Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
tłumaczenie
Dorota Malinowska-Grupińska
Where the river ends
miłość, śmierć, życie, ludzie
Kama

Doss - znajdujący się w tarapatach finansowych malarz i Abbie - bogata modelka, córka senatora, spotykają się przypadkiem, ale od razu wiedzą, że są sobie przeznaczeni. Ich małżeńskiego szczęścia nie jest w stanie zniszczyć nawet śmiertelna choroba. Walcząc, by spełnić marzenie żony, Doss wyrusza z nią w ryzykowną podróż, ścigany przez tragiczny los i wysłanych za nimi "ludzi" senatora.

"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to historia miłości, która pokonuje wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

• Większy kawałek nieba
  • Hotel Bankrut
  • Historia pszczół
  • Cześć, co słychać?
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Sen sów

7,76 (49 ocen i opinii)
Cześć, co słychać?
Magdalena Witkiewicz

7,55 (29 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Tylko ty
Federico Moccia

6,81 (27 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika | 2013-05-03
Przeczytana: wrzesień 2012

Piękna !!! - powieść o której nie można zapomnieć - na zawsze pozostaje w sercu

Serdeczności
Monika

Marta | 2014-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jak wielka jest siła miłości? Czy jest w stanie pokonać śmierć? Te i podobne pytania zadawałam sobie podczas lektury kolejnej powieści Charlesa Martina. Czy otrzymałam na nie odpowiedź?

Abby i Doss pochodzą z dwóch różnych światów. Ona jest córką senatora, modelką. On jest malarzem, ale ma kłopoty finansowe więc dodatkowo pracuje w barze. Kiedy się poznają, świat przestaje dla nich istnieć. Kochają się, lecz ojciec dziewczyny tego nie akceptuje. Doss pochodzi z innej klasy społecznej, nigdy nie będzie jednym z nich. Dlatego kiedy Doss prosi o rękę Abby, senator nie zgadza się. Chłopak zdaje sobie sprawę , że wszystko poza całkowitym podporządkowaniem się oznacza wojnę z ojcem Abby, ale kocha ją i chce udowodnić że jest jej wart. Nie chce walczyć z jej rodziną, ale nie ma wyjścia, jeśli chce być z ukochaną, musi przeciwstawić się jej ojcu i decyduje się na ślub wbrew jego woli.

Abby od czterech lat choruje. Najpierw miała nowotwór piersi i musiała poddać się podwójnej masektomii...

Paulina | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Powieść Charlesa Martina "Gdzie rzeka kończy swój bieg" to książka o miłości i nadziei,o zdrowiu i chorobie oraz o bezcennych wartościach w dzisiejszym świecie.
Znana modelka,córka senatora Abbie oraz ubogi malarz Doss zakochują się w sobie i biorą ślub.Kobieta po latach udanego małżeństwa dowiaduje się,że jest śmiertelnie chora.Doss,chcąc spełnić ostatnie marzenie swojej żony,zabiera ją w podróż po rzece St.Martin.
Autor ukazuje nam oblicze prawdziwej i dozgonnej miłości,wartej największego poświęcenia.
"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to love story na miarę XXIw.
Daje nam Czytelnikom nadzieję,że w realnym życiu miłość na dobre i na złe może się także nam przytrafić.
Gorąco polecam.

Klaudia | 2015-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Od czego zacząć? Może od tego, że kilka lat temu utknęłam całkowicie na tej książce, a raczej gdzieś na jednym z jej pierwszych rozdziałów. Odnalazłam ją po tym czasie i postanowiłam spróbować jeszcze raz, przekonując samą siebie, że przecież ma ona dobre recenzje, według krytyków wzrusza, wiec może to ze mną jest coś nie tak? I teraz wiem, że tamta zbyt pochopna ocena, to był mój błąd. Czytając tę książkę teraz, zastanawiałam się, czy to kwestia tego, że jestem starsza, czy raczej to sama powieść rozwija się, ewoluuje i z każdym rozdziałem wciąga coraz bardziej, podobnie jak rzeka opisywana przez autora? Chyba i jedno, i drugie. Nie będę tutaj opisywać losów Abbie i Dossa, ale rzeczywiście, na ostatnich kartach tej powieści coś stawało mi w gardle, oczy piekły, a łzy pojawiały się w oczach, po to, żeby na koniec już płynąć sporym strumieniem. Chciałabym tylko przekazać wszystkim, którzy może zastanawiają się nad sięgnięciem po tę książkę: nie rezygnujcie, tak jak ja. Naprawdę...

kasandra_85 | 2011-10-20
Przeczytana: październik 2011

klaramorfina | 2011-11-16
Na półkach: Amerykańska, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2010

książki Martina dogłębnie wgryzają się w moją duszę i pamięć.
czytając żyję między stronami powieści. warto poznać. warto wracać.

BIETKA | 2012-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Motywem przewodnim twórczości pisarza jest miłość - miłość ofiarna.

W niniejszej książce, pt. "Gdzie rzeka kończy swój bieg", Doss, główny bohater powieści będący jednocześnie jej narratorem, opowiada przejmującą historię miłości od pierwszego wejrzenia. Wybranką jego serca jest modelka, powszechnie znana biznesowemu światu, Abbie Eliot.
Ci młodzi ludzie poznali się w ekstremalnej sytuacji,potem pobrali się w nietypowy sposób, w udziwnionym miejscu pomimo sprzeciwu jej rodziców. A jeszcze póżniej, pod koniec życia Abbie, ponowili swój ślub wierności wobec księdza o zagmatwanej przeszłości i naruszonym kapłaństwie, w groteskowej zdawałoby się scenerii zniszczenia świata przez prawa natury.
Nie przywiązywali wagi do dzielącego ich statusu społecznego.

W ich partnerskim związku, siłą przewodnią była Abbie. W rok po wspólnym życiu, zainicjowała podróż poznawczą po największych arcydziełach sztuki świata. Tym samym sprawiła, że jej ukochany Doss został rzucony na kolana przed potęgą...

Anna | 2013-02-20
Przeczytana: wrzesień 2011

Piękna powieść o przeznaczeniu, miłości, oddaniu oraz umiejętności poświęcenia siebie dla szczęścia innych, dla ich pragnień, marzeń oraz nadziei, choć ta ostatnia tli się zaledwie małym płomyczkiem. Polecam.

Beata | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 listopada 2011

Bardzo wzruszająca historii miłości dwojga ludzi u progu śmieci żony głównego bohatera.Nie polecam końcówki książki czytać w autobusie.

magdala | 2011-03-10
Przeczytana: 08 marca 2011

Jak silna jest potęga miłości? Ile można dać drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian? Czym jest godne umieranie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znalazłam w tej pięknej historii miłości dwojga ludzi pochodzących z dwóch różnych środowisk społecznych. Polecam.