Gdzie rzeka kończy swój bieg

Autor:
miłość, śmierć, życie, ludzie
typ
papier
Kama
7,08 (171 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Doss - znajdujący się w tarapatach finansowych malarz i Abbie - bogata modelka, córka senatora, spotykają się przypadkiem, ale od razu wiedzą, że są sobie przeznaczeni. Ich małżeńskiego szczęścia nie jest w stanie zniszczyć nawet śmiertelna choroba. Walcząc, by spełnić marzenie żony, Doss wyrusza z nią w ryzykowną podróż, ścigany przez tragiczny los i wysłanych za nimi "ludzi" senatora.

"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to historia miłości, która pokonuje wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Monika | 2013-05-03
Przeczytana: wrzesień 2012

Piękna !!! - powieść o której nie można zapomnieć - na zawsze pozostaje w sercu

Serdeczności
Monika

Marta | 2014-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jak wielka jest siła miłości? Czy jest w stanie pokonać śmierć? Te i podobne pytania zadawałam sobie podczas lektury kolejnej powieści Charlesa Martina. Czy otrzymałam na nie odpowiedź?

Abby i Doss pochodzą z dwóch różnych światów. Ona jest córką senatora, modelką. On jest malarzem, ale ma kłopoty finansowe więc dodatkowo pracuje w barze. Kiedy się poznają, świat przestaje dla nich istnieć. Kochają się, lecz ojciec dziewczyny tego nie akceptuje. Doss pochodzi z innej klasy społecznej, nigdy nie będzie jednym z nich. Dlatego kiedy Doss prosi o rękę Abby, senator nie zgadza się. Chłopak zdaje sobie sprawę , że wszystko poza całkowitym podporządkowaniem się oznacza wojnę z ojcem Abby, ale kocha ją i chce udowodnić że jest jej wart. Nie chce walczyć z jej rodziną, ale nie ma wyjścia, jeśli chce być z ukochaną, musi przeciwstawić się jej ojcu i decyduje się na ślub wbrew jego woli.

Abby od czterech lat choruje. Najpierw miała nowotwór piersi i musiała poddać się podwójnej masektomii...

Paulina | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Powieść Charlesa Martina "Gdzie rzeka kończy swój bieg" to książka o miłości i nadziei,o zdrowiu i chorobie oraz o bezcennych wartościach w dzisiejszym świecie.
Znana modelka,córka senatora Abbie oraz ubogi malarz Doss zakochują się w sobie i biorą ślub.Kobieta po latach udanego małżeństwa dowiaduje się,że jest śmiertelnie chora.Doss,chcąc spełnić ostatnie marzenie swojej żony,zabiera ją w podróż po rzece St.Martin.
Autor ukazuje nam oblicze prawdziwej i dozgonnej miłości,wartej największego poświęcenia.
"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to love story na miarę XXIw.
Daje nam Czytelnikom nadzieję,że w realnym życiu miłość na dobre i na złe może się także nam przytrafić.
Gorąco polecam.

kasandra_85 | 2011-10-20
Przeczytana: październik 2011

BIETKA | 2012-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Motywem przewodnim twórczości pisarza jest miłość - miłość ofiarna.

W niniejszej książce, pt. "Gdzie rzeka kończy swój bieg", Doss, główny bohater powieści będący jednocześnie jej narratorem, opowiada przejmującą historię miłości od pierwszego wejrzenia. Wybranką jego serca jest modelka, powszechnie znana biznesowemu światu, Abbie Eliot.
Ci młodzi ludzie poznali się w ekstremalnej sytuacji,potem pobrali się w nietypowy sposób, w udziwnionym miejscu pomimo sprzeciwu jej rodziców. A jeszcze póżniej, pod koniec życia Abbie, ponowili swój ślub wierności wobec księdza o zagmatwanej przeszłości i naruszonym kapłaństwie, w groteskowej zdawałoby się scenerii zniszczenia świata przez prawa natury.
Nie przywiązywali wagi do dzielącego ich statusu społecznego.

W ich partnerskim związku, siłą przewodnią była Abbie. W rok po wspólnym życiu, zainicjowała podróż poznawczą po największych arcydziełach sztuki świata. Tym samym sprawiła, że jej ukochany Doss został rzucony na kolana przed potęgą...

klaramorfina | 2011-11-16
Na półkach: Amerykańska, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2010

książki Martina dogłębnie wgryzają się w moją duszę i pamięć.
czytając żyję między stronami powieści. warto poznać. warto wracać.

magdala | 2011-03-10
Przeczytana: 08 marca 2011

Jak silna jest potęga miłości? Ile można dać drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian? Czym jest godne umieranie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znalazłam w tej pięknej historii miłości dwojga ludzi pochodzących z dwóch różnych środowisk społecznych. Polecam.

Beata | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 listopada 2011

Bardzo wzruszająca historii miłości dwojga ludzi u progu śmieci żony głównego bohatera.Nie polecam końcówki książki czytać w autobusie.

książek: 2058
Anna | 2013-02-20
Przeczytana: wrzesień 2011

Piękna powieść o przeznaczeniu, miłości, oddaniu oraz umiejętności poświęcenia siebie dla szczęścia innych, dla ich pragnień, marzeń oraz nadziei, choć ta ostatnia tli się zaledwie małym płomyczkiem. Polecam.

Sosenka | 2014-01-10
Przeczytana: listopad 2013

Wiele razy wspominałam na blogu, że jednym z moich ulubionych pisarzy, jest Charles Martin. Uważam, że jak nikt inny potrafi pięknie pisać o życiu, miłości i o innych ważnych wartościach, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Jego powieści zawsze są pouczające, skłaniające do refleksji i podbudowujące. Dzięki nim, w człowieku zawsze rodzi się jakaś nadzieja, że nadejdzie jeszcze lepsze. Po lekturze jego książek, zawsze nachodzi mnie silna motywacja, aby dokonać czegoś więcej, zmienić coś w swoim życiu, tak by było jeszcze bardziej wartościowe.

Sama nie wiem, która powieść Martina jest najlepsza, ponieważ za każdym razem gdy sięgnę po kolejną, jestem tak samo pozytywnie zaskoczona. Mimo, że zarzuca mu się czasami schematyczność, to według mnie wcale tak nie jest, ponieważ w każdej książce autor chce nam coś przekazać, a każda z jego historii jest po prostu hipnotyzująca.

Tym razem, chciałabym przedstawić powieść "Gdzie rzeka kończy swój bieg". To jedna z najpiękniejszych...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku