Okładka książki Gdzie rzeka kończy swój bieg

Gdzie rzeka kończy swój bieg

Autor:
miłość, śmierć, życie, ludzie
typ
papier
Kama
7,03 (153 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Doss - znajdujący się w tarapatach finansowych malarz i Abbie - bogata modelka, córka senatora, spotykają się przypadkiem, ale od razu wiedzą, że są sobie przeznaczeni. Ich małżeńskiego szczęścia nie jest w stanie zniszczyć nawet śmiertelna choroba. Walcząc, by spełnić marzenie żony, Doss wyrusza z nią w ryzykowną podróż, ścigany przez tragiczny los i wysłanych za nimi "ludzi" senatora. ...

"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to historia miłości, która pokonuje wszystko.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

kasandra_85 | 2011-10-20
Przeczytana: październik 2011

Paulina | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Powieść Charlesa Martina "Gdzie rzeka kończy swój bieg" to książka o miłości i nadziei,o zdrowiu i chorobie oraz o bezcennych wartościach w dzisiejszym świecie.
Znana modelka,córka senatora Abbie oraz ubogi malarz Doss zakochują się w sobie i biorą ślub.Kobieta po latach udanego małżeństwa dowiaduje się,że jest śmiertelnie chora.Doss,chcąc spełnić ostatnie marzenie swojej żony,zabiera ją w podróż po rzece St.Martin.
Autor ukazuje nam oblicze prawdziwej i dozgonnej miłości,wartej największego poświęcenia.
"Gdzie rzeka kończy swój bieg" to love story na miarę XXIw.
Daje nam Czytelnikom nadzieję,że w realnym życiu miłość na dobre i na złe może się także nam przytrafić.
Gorąco polecam.

Marta | 2014-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jak wielka jest siła miłości? Czy jest w stanie pokonać śmierć? Te i podobne pytania zadawałam sobie podczas lektury kolejnej powieści Charlesa Martina. Czy otrzymałam na nie odpowiedź?

Abby i Doss pochodzą z dwóch różnych światów. Ona jest córką senatora, modelką. On jest malarzem, ale ma kłopoty finansowe więc dodatkowo pracuje w barze. Kiedy się poznają, świat przestaje dla nich istnieć. Kochają się, lecz ojciec dziewczyny tego nie akceptuje. Doss pochodzi z innej klasy społecznej, nigdy nie będzie jednym z nich. Dlatego kiedy Doss prosi o rękę Abby, senator nie zgadza się. Chłopak zdaje sobie sprawę , że wszystko poza całkowitym podporządkowaniem się oznacza wojnę z ojcem Abby, ale kocha ją i chce udowodnić że jest jej wart. Nie chce walczyć z jej rodziną, ale nie ma wyjścia, jeśli chce być z ukochaną, musi przeciwstawić się jej ojcu i decyduje się na ślub wbrew jego woli.

Abby od czterech lat choruje. Najpierw miała nowotwór piersi i musiała poddać się podwójnej masektomii , po...

BIETKA | 2012-08-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Motywem przewodnim twórczości pisarza jest miłość - miłość ofiarna.

W niniejszej książce, pt. "Gdzie rzeka kończy swój bieg", Doss, główny bohater powieści będący jednocześnie jej narratorem, opowiada przejmującą historię miłości od pierwszego wejrzenia. Wybranką jego serca jest modelka, powszechnie znana biznesowemu światu, Abbie Eliot.
Ci młodzi ludzie poznali się w ekstremalnej sytuacji,potem pobrali się w nietypowy sposób, w udziwnionym miejscu pomimo sprzeciwu jej rodziców. A jeszcze póżniej, pod koniec życia Abbie, ponowili swój ślub wierności wobec księdza o zagmatwanej przeszłości i naruszonym kapłaństwie, w groteskowej zdawałoby się scenerii zniszczenia świata przez prawa natury.
Nie przywiązywali wagi do dzielącego ich statusu społecznego.

W ich partnerskim związku, siłą przewodnią była Abbie. W rok po wspólnym życiu, zainicjowała podróż poznawczą po największych arcydziełach sztuki świata. Tym samym sprawiła, że jej ukochany Doss został rzucony na kolana przed potęgą ludzk...

klaramorfina | 2011-11-16
Na półkach: Amerykańska, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2010

książki Martina dogłębnie wgryzają się w moją duszę i pamięć.
czytając żyję między stronami powieści. warto poznać. warto wracać.

magdala | 2011-03-10
Przeczytana: 08 marca 2011

Jak silna jest potęga miłości? Ile można dać drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian? Czym jest godne umieranie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znalazłam w tej pięknej historii miłości dwojga ludzi pochodzących z dwóch różnych środowisk społecznych. Polecam.

Beata | 2011-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 listopada 2011

Bardzo wzruszająca historii miłości dwojga ludzi u progu śmieci żony głównego bohatera.Nie polecam końcówki książki czytać w autobusie.

Sosenka | 2014-01-10
Przeczytana: listopad 2013

Wiele razy wspominałam na blogu, że jednym z moich ulubionych pisarzy, jest Charles Martin. Uważam, że jak nikt inny potrafi pięknie pisać o życiu, miłości i o innych ważnych wartościach, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Jego powieści zawsze są pouczające, skłaniające do refleksji i podbudowujące. Dzięki nim, w człowieku zawsze rodzi się jakaś nadzieja, że nadejdzie jeszcze lepsze. Po lekturze jego książek, zawsze nachodzi mnie silna motywacja, aby dokonać czegoś więcej, zmienić coś w swoim życiu, tak by było jeszcze bardziej wartościowe.

Sama nie wiem, która powieść Martina jest najlepsza, ponieważ za każdym razem gdy sięgnę po kolejną, jestem tak samo pozytywnie zaskoczona. Mimo, że zarzuca mu się czasami schematyczność, to według mnie wcale tak nie jest, ponieważ w każdej książce autor chce nam coś przekazać, a każda z jego historii jest po prostu hipnotyzująca.

Tym razem, chciałabym przedstawić powieść "Gdzie rzeka kończy swój bieg". To jedna z najpiękniejszych historii...

Ata77 | 2013-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co ja mogę napisać...? Nie podzielam ogólnych zachwytów. Nie doczekałam się wzruszeń, choć historia skłoniła do refleksji. Opowieść o miłości tak wielkiej, że większej chyba nie ma. Ostatecznie to rak zbiera swoje żniwo, jednak człowiek w pewnym sensie zwycięża. Historia piękna, ale akcja, napięcie, działanie zerowe. Zbędne dla mnie opisy krajobrazu, zbędne i nużące informacje z tym związane. Mam wrażenie, że zajęły połowę książki, sztucznie ją rozdmuchując. Owszem to nie sensacja, nie kryminał, ale wynurzenia nt. nurtu rzeki itp. na całą stronę męczyły. Ch. Martin po kapitalnym "Kiedy płaczą świerszcze" w moim subiektywnym rankingu coraz mniej ciekawie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto