Prosto z serca

Edipresse
2018-06-20
2018-06-20
Jakub Jedliński
literatura amerykańska Jakub Jedliński sukces miłość wyrządzone zło Ameryka Środkowa odkupienie powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie beletrystyka chrześcijańska

Rewelacyjna. Dużo się dzieje i jest przesłanie. Świetnie napisana.

Rewelacyjna. Dużo się dzieje i jest przesłanie. Świetnie napisana.

Kolejna powieść-przypowieść Martina skupiająca się na możliwości zmiany w człowieku, nawet takim, który mocno pobłądził i wyrządził sobie i innym wiele krzywdy.

Niektórzy noszą w sobie takie światło, że śmiało potrafią wkraczać w mrok - wówczas światło, które promieniuje z ich wnętrza ten mrok rozprasza.

Po paru zachwalanych ale kiepskich książkach trafiłam na perełkę.powiesc nie odkładalna.bardzo dobrze napisana ani na chwilę człowiek się nie nudzi mimo że do cienkich nie należy .taka o której się myśli i daje do myślenia.polecam

Ogromną wewnętrzną radość sprawiła mi ta książka!

Ogromną wewnętrzną radość sprawiła mi ta książka!

Piękna Literatura,oj jaka piękna! Trafiła prosto w moje serce.
Wzruszyłam się. Z zapartym tchem towarzyszyłam głównemu bohaterowi w jego przemianie. Mądra,wartościowa pozycja.
Zachęcam do czytania lub słuchania. Lektor w pełni zasługuję na uwagę.

Piękna Literatura,oj jaka piękna! Trafiła prosto w moje serce.
Zachęcam do czytania lub słuchania. Lektor w pełni zasługuję na uwagę.

Nigdy nie jest za późno na nowy start. Porażający opis biedy w Nikaragui. Polecam

Z początku książka nudna. Opisy zbyt szczegółowe i mało realne jak dla mnie, przez co chciałam ją odłożyć. Ale wysoka ocena zachęcała i przeczytałam ją do końca, z czego bardzo się cieszę. Historia opisana w książce fascynująca. Fakt, że taka katastrofa miała miejsce sprawiło, że książka bardziej do mnie przemawiała. Wiadomo było jak się skończy, ale mimo to chciało się czytać każdą kolejną stronę z zapałem. Całość dla mnie petarda. Chętnie przeczytałabym więcej takich książek.

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam zupełnie czego się spodziewać. Tytuł za dużo nie mówił więc tym bardziej z ciekawością zaczęłam czytać. I w tym momencie przepadłam jak w otchłani.
Powieść opowiada losy mężczyzny, któremu od najmłodszych lat się nie wiodło. Najpierw śmierć ojca, potem życie z matką, dla której ważniejsi byli inni mężczyźni niż jej jedyny syn. Nic dziwnego że już jako młody chłopak trafił w złe towarzystwo i zaczął kombinować jak tu zarobić szybko ale się nie napracować. Najpierw trafił pod skrzydła biznesmena, dla którego nic się nie liczyło nawet jego jedyna córka tylko pieniądze i żądza posiadania wszystkiego co niedostępne. Następnie gdy został przez niego wykorzystany i zwolniony, trafił do rodziny Collina, która niby była normalna ale jednak trudniła się ciemnymi interesami, między innymi handlem kokainą. Dopiero w obliczu nieszczęścia jakie dotknęło córkę Collina, główny bohater zaczyna analizować swoje życie. Wyjeżdża do Nikaragui aby odnaleźć syna swojego przyjaciela i nie ma zielonego pojęcia co przyniesie ze sobą owa podróż. Odkrywa nowy świat, poznaje ludzi, na których nigdy wcześniej by nie zwrócił uwagi i dostrzega wartości, które liczą się w prawdziwym życiu. Poznaje piękną Paulinę, którą już wcześniej miał okazję poznać mimo że na początku jej nie kojarzy. Zwykła znajomość jednak niesie mnóstwo zagadek i tajemnic z przeszłości ze sobą i na jaw wychodzą brudy z jego przeszłego życia.
Powieść meeega dobrze skonstruowana i napisana w bardzo ciekawy sposób. Bogate słownictwo, rozbudowane opisy i dialogi powodują, że nie można się od niej oderwać i zatraca się w niej doszczętnie. Swoją przeszłość opowiada sam główny bohater co potęguje rozkosz w czytaniu. Dawno nie czytałam tak dobrej powieści. Można z niej wyciągnąć wiele mądrości i pomyśleć nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne. Nieważne co się robiło w przeszłości, ważne jest co tu i teraz. Wszystko można naprawić nowymi czynami i odkupić swoje winy bez względu na to co się robiło.

Jak odtrącony w dzieciństwie, samotny chłopiec postanawia, że nie da się zranić. Staje się nieczuły, zamknięty, obojętny na uczucia. Popełnia błędy w swoim życiu i źle traktuje innych ale się ocknie!
Łzy same mi skapywały, bardzo emocjonalna i obrazowa powieść, którą trzeba przeczytać. Trzeba poznać Charliego Finna, całe jego życie. Trzeba poznać plantatorów kawy, ludzi biednych ale bogatych w serce, tradycję. Trzeba pobyć w Nikaragui i wypić kawę o smaku mango!

Piękna wzruszająca historia. Charles Martin wykreował w swojej powieści barwną plejadę bohaterów dzięki którym całość jest po prostu fascynująca. Przyjemnie się czyta, a opisy są bardzo realistyczne.Gorąco polecam!

Charles Martin Prosto z serca Zobacz więcej