Gdzie rzeka kończy swój bieg

Charles Martin Wydawnictwo: WAM Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Where the river ends
literatura piękna
Dorota Malinowska-Grupińska
Labirynty. Kolekcja prozy
miłość śmierć życie ludzie

Piękna, wzruszająca opowieść. Najlepsza do tej pory obyczajowa książką, którą czytałam.

Książka bardzo piękna, wzruszająca jednak nieprawdopodobnie smutna. Dlatego na wakacje nie polecam.

To cholernie smutna książka!
O heroicznej walce z zabójczą chorobą.
Ta choroba, to prawdziwe piekło.
Bohater powie do ukochanej żony: przejdę z tobą przez piekło, żeby nie wiem, co się działo.
I szli (płynęli). Został im jedynie czas. A czas uciekał.
Charles Martin znów chwyta za serce.
Jak on pięknie potrafi pisać o więzi małżeńskiej. O bezgranicznej miłości do kobiety....

Zgadzam się, że lepiej nie czytać końcówki w miejscu publicznym, gdyż wyciska łzy bez zastanowienia.
Historia pięknej miłości. Takiej, która pokonuje przeszkody, niezależnie od czającej się tuż za rogiem śmierci. Takiej, którą tak trudno na swojej drodze spotkać. Bo przecież o wiele łatwiej jest odejść niż pozostać i wytrwać do końca, w zdrowiu i - a może przede wszystkim...

Zacznę może od tego, ze jestem dość sceptycznie nastawiona do "typowo babskich wyciskaczy łez", zatem książka ta ze mnie łez nie wycisnęła. Czytało się dobrze.

czytam dużo, bardzo dużo, ale żadna książka nie poruszyła mnie aż tak mocno, do głębi

Wspaniała, wzruszająca książka o prawdziwej miłości ! Jedna z najlepszych jakie czytałam. Szczerze polecam ! :)

Od czego zacząć? Może od tego, że kilka lat temu utknęłam całkowicie na tej książce, a raczej gdzieś na jednym z jej pierwszych rozdziałów. Odnalazłam ją po tym czasie i postanowiłam spróbować jeszcze raz, przekonując samą siebie, że przecież ma ona dobre recenzje, według krytyków wzrusza, wiec może to ze mną jest coś nie tak? I teraz wiem, że tamta zbyt pochopna ocena, to...

Książka, którą czyta się ze ściśniętym sercem.

To kolejna książka tego autora, opowiadająca historię bezgranicznej, bezwarunkowej miłości, całkowitego oddania się drugiemu człowiekowi. Bardzo typowa dla tego pisarza, przez co trochę już opatrzona, niemniej warta poznania i poruszająca

Dyskusje

• Z biblioteki